pete pe limba

05-06-2007
mer_ib
Nu este medic/terapeut
mer_ib
de vre o 2 saptamani mi a aparut o pata rozalie pe limba fara alte manifestari 'ca si cum papilele in acea zona ar fi mai putin inalte.E posibilsa fie de la o arsura?
10 comentarii
0
06-06-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Va deranjeaza cu ceva? Va ustura, va mananca, va doare?
0
06-06-2007, ora 00:00
mer_ib
Nu este medic/terapeut
mer_ib
Nu ma deranjeaza cu nimic. Nu este rosu foarte intens, putin mai rosiatic decat restul limbii.Nu arata anormal, adik papilele in acea zona nu par a fi traumatizate.De asemenea este bine delimitata, ca si cum mi ar fi picat o picatura de ceva acolo care a facut locul mai rosu ;este ovoidala cu diametrum mediu de vreo 6-7 mm.E posibil sa fie o alergie?
0
06-06-2007, ora 00:00
mer_ib
Nu este medic/terapeut
mer_ib
As putea trimtieo fotografie dar nu stiu cum.
0
06-06-2007, ora 00:00
mer_ib
Nu este medic/terapeut
mer_ib
Sau e posibil sa fie o candidoza bucala?Sau stomatita?sunt si putin paranoica ptk sutn studenta in anul1 la medicina si mi se pare k am toate bolile din lume.Un raspuns m ar mai linisti...
0
07-06-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca faceti click pe username-ul meu veti gasi o adresa de mail unde puteti sa-mi trimiteti o fotografie. Cred ca aveti o candidoza bucala.
0
19-02-2009, ora 22:04
marius_vl
Nu este medic/terapeut
marius_vl
de cateva zile am pe limba zone fara papile adica pete incolore, unde sunt aceste pete limba nu este deloc incarcata.nu ma ustura nu ma doare, nu simt nimic.de la ce poate fi ?si cum se poate trata ?
0
21-02-2009, ora 17:24
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca nu va deranjeaza cu, de ce vreti sa faceti tratament???
0
22-02-2009, ora 17:08
marius_vl
Nu este medic/terapeut
marius_vl
Deoarece ma deranjeaza pur si simplu cand le vad.Stiti cumva cauza aparitiei acestor pete ?sau o modalitate de a scapa de ele, presupun ca nu este normal sa-mi apara pe limba asa ceva.Multumesc !
0
24-02-2009, ora 18:30
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu stiu!
0
21-10-2017, ora 10:09
gabitza69
Nu este medic/terapeut
gabitza69
Am bubite pe limba si ma ustura varful limbi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •