pete pe limba

06-06-2008
danielita
Nu este medic/terapeut
danielita
Buna ziua, as avea o intrebare si m-as bucura daca m-ati ajuta.Am facut amigdalita si nu am avut timp sa merg la medic fiind in sesiune...am luat amoxicilna forte timp de 5 zile...cam de o saptamana tot uitandu-ma la amigdalele mele am observat pe partea dorsala a limbii...in zona care atinge amigdalele atunci cand gura este inchisa niste pete..nici nu stiu cum sa le numesc de culoare rozacee de cativa mm, in jur se vad vase minuscule de sange...am mai observat niste papile foarte micute ca niste alunite iesite in afara de aceeasi culoare cu limba pe marginile ei tot acolo in spateNu stiu daca aceste pete lucioase si roz au fost dintotdeuna, si daca este normal sa fie asa..sunt foarte in spate si abia pot sa le vad...nu ma deranjeaza cu nimic, nu ma dor, nu ustura, nu sangereaza...limba este usor incarcata cu depozite de candida...Imi este teama sa nu fie ceva grav...m-am gandit la toate relele...ma puteti lamurii pana ajung sa merg la un medic sa imi fac analizele ?Va rog din suflet!Multumesc!
1 comentarii
0
09-06-2008, ora 00:00
tiberiux
Nu este medic/terapeut
tiberiux
Salut!
Te sfatuiesc a mergi direct la ORL. Am patit si eu acelasi lucru (tot in sesiune sunt sie eu si mai am si licenta), de la ampicilina. Limba incarcata de candida. Am fost la 2 orelisti si. doua variante de tratament. Confuzie totala. Totusi, mergi la medic. Nu sta asa.
Sanatate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.