pete pe corp

09-07-2012
toniandrei
Nu este medic/terapeut
toniandrei
buna, de 2 luni mi-au aparut 4 pete pe spate de vreo 3-4 cm, cu timpul s-au marit si au aparut cateva mici pe abdomen, piept si acum am observat si pe gat. pe brate am observat cateva pete rotunde cu un punct in mijloc, celelalte nu sunt ca si cele de pe maini, am observat ca dupa o zi de munca, transpiratie si caldura sunt mai vizibile iar dupa ce fac dush se mai deschid la culoare si nu sunt chiar asa de vizibile, cateodata am si mancarimi dar nu sunt puternice si nu sunt dese, ce credeti ca ar putea fi?
4 comentarii
0
10-07-2012, ora 11:50
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Trebuie sa mergi la dermatologie neaparat, orice sunt se pot extinde si cu greu scapi de bolile de piele. Cateodata este dificil si pentru un medic sa puna un diagnostic, iar tratamentul in cazul bolilor de piele nu are totdeauna efect. Eu te sfatuiesc sa mergi la medic neaparat.
0
18-09-2012, ora 21:34
toniandrei
Nu este medic/terapeut
toniandrei
am uitat sa spun dar am fost la medic si a spus ca e pitiriazis versicolor, am facut tratament si deja au disparut petele
0
27-12-2012, ora 19:24
flachita
Nu este medic/terapeut
flachita
Pt toniandrei: ce tratament ti-a fost recomandat pt pitiriazia versicolor? Ma confrunt cu aceeasi problema..
0
15-10-2013, ora 14:16
toniandrei
Nu este medic/terapeut
toniandrei
nizoral sampon sau clotimazol spay si flucovim 150au, trecut in 2 saptamani petele si nu au mai revenit de un an de cand am facut tratamentul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •