pete pe corp care se descuameaza, sfaturi

19-04-2007
laura79
Nu este medic/terapeut
laura79
v-am mai scris si multumesc de raspunsuri( pete pe corp care se descuameaza)
am ajuns la dermatolog si la prima examinare - exantem maculos- ceva tratament- claritin, panderm, calamin si o solutie rosie, m- a trimis sa fac o gramada de analize. dupa ce am luat rezultatele am mers iar la doctor care a spus ca analizele sunt f bune ( de pus in rama) s-a mai uitat o data la pete ( nu au trecut au aparut mai multe acum am si pe burta) concluzie exantem proziaziform tratament -diprosalic crema.
am mai vazut psoriazis dar nu semana cu ce am eu.
sa merg si la un alt dermatolog?
multumesc
5 comentarii
0
20-04-2007, ora 00:00
laura79
Nu este medic/terapeut
laura79
mai multe detalii: petele sunt de marimi diferite, roz sau maro ( in genul arsurilor cu fierul) adica lucioase cateva zile apoi se descuameaza. sunt situate pe talpi, palme, cateva pe spate si mai nou si pe burta.
nu am de loc pe genunchi, coate, cap.
multumesc
0
22-05-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Cum stai cu colecistul ?
Verifica-l !
0
29-05-2009, ora 11:24
myrela86
Nu este medic/terapeut
myrela86
buna ziua! am si eu o problema, legata tot de aparitia unor pete maronii pe spate si le am de multa vreme, nu-mi creeaza mancarimi, ci doar sunt inestetice, si sunt pe tot spatele, m-am dus si la dermatolog mi-a prescris o crema, care isi facea efectul doar ptr cateva saptamani, dupa ce o terminam, apareau la interval de cel mult o luna din nou petele.Ce pot face?
0
29-05-2009, ora 11:27
myrela86
Nu este medic/terapeut
myrela86
am facut si analize, si ecografii si n-am absolut nimic, la ficat, si nici la pancreas, faza e ca le am decand eram mica, adica de pe la vreo 10 ani
0
21-06-2009, ora 12:54
ana_tny
Nu este medic/terapeut
ana_tny
dupa o expunere la soare, acum aproximativ 3 ani, mi-au aparut niste pete albicioase pe abdomen si pe coapse. se kam extind dupa trecerea timpului si nu stiu ce sa fac:(...ma puteti ajuta cu un raspuns?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  •