pete negre si bastonase

02-02-2012
rominaduca
Nu este medic/terapeut
rominaduca
de aproximativ 2 ani vad doua musculite negre, la lumina si bastonase neregulate, formate din cerculete transparente, care nu dispar deloc.am fost la oftalmo si mi-a dat mirteline, care recunosc de un an si ceva nu am mai luat, am bebe. Am si o usoara fotofobie la zapada, culori albe, si rar vad doua pete mari negre, cat o aluna, pentru cateva secunde. De cateva sapt. dupa ce am alergat si a fost mai frig, imi lacrimeaza putin ochii si simt o usoara iritare.am si niste bubite neproeminente, rosii, pe ambii obraji si parca si pe nas asemanator cu fluturele de la lupus, de ani buni, care la caldura se inrosesc mai tare. Nu am facut analize pt. coagulantul lupic, dar nu cred ca am asa ceva. Am mai citit ceva despre rozacee, ca ar avea legatura cu ochii. A fost o perioada cand vedeam si stelute argintii, acum nu mai vad.am si ceva eczema endogena pe mana care nu mai trece si mi se intensifica la spalat cu detergenti, de multi ani, iar recent mi s-a recomandat sa imi fac hellyobacter, precizez asata, in cazul in care ar putea avea leg. cu ochii.
De vazut vad f bine. Imi puteti spune va rog daca e cazul sa fac si analize interne, nu doar oftalmo si dc da ce anume? Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.