pete mici intre sani si in zona anghinala... de la stres? am anxietate

26-03-2014
Iulliann
Nu este medic/terapeut
Iulliann
Buna, am 31 de ani, in septembrie am suferit un soc cu copilul de 2 ani, am crezut ca il pierd si mi s-a declansat anxietatea. Tin tratament psihiatric pt anxietate. La psiholog am descoperit ca am nevoie si de terapie de cuplu. De 2 luni mi-a aparut intre sani 2 pete si una in zona anghinala si acum am observat inca o pata rosiatica-maronie pe san si inca una in zona anghinala maronie. Poate fi de la stres..? Multumesc de raspuns
3 comentarii
0
27-03-2014, ora 12:19
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
Tot ce trebuie sa faceti este sa consultati un medic dermatolog, nu cred ca trebuie sa va faceti si alte probleme in plus...Poate ca si medicul de familie poate rezolva problema, dar de obicei toti prefera un consult de specialitate. Nu sunt motive de ingrijorare, dar trebuie sa faceti si un consult dermatologic.
0
30-03-2014, ora 13:01
Iulliann
Nu este medic/terapeut
Iulliann
multumesc de raspuns
0
03-04-2014, ora 21:03
Iulliann
Nu este medic/terapeut
Iulliann
diagnostic medic de familie - pitiriazis versicolor, e o ciuperca, de la ce poate fi?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •