pete maronii pe maini, gat, decolteu

19-06-2012
david violeta
Nu este medic/terapeut
david violeta
am 42 ani si de vreo 2, 3 ani mi-au aparut pe maini, gat si decolteu[aici chiar foarte rau] pete maronii.locuiesc la tara si stau foarte mult in soare si nici nu m-am protejat asa cum trebuie iar acum imi pare foarte rau cand vad cat de rau arat cu aceste pete.iarna nu sant chiar asa de evidente dar vara e rau de tot !va rog sa ma sfatuiti cu ce creme sau ce tratament as putea lua.va multumesc!
5 comentarii
0
20-06-2012, ora 00:46
danacatalina
Nu este medic/terapeut
danacatalina
Din cate stiu eu, aceste pete nu mai trec, ramai cu ele. Protejeaza-ti pielea cu creme cu factor de protectie ridicat (cel putin 30), pe toata perioada verii. Nu vei reusi sa scapi de pete, dar macar nu le vei agrava aspectul.
0
20-06-2012, ora 11:02
david violeta
Nu este medic/terapeut
david violeta
multumesc pentru sfat.asa am auzit si eu.poti sa-mi spui ce fel de creme sunt mai bune?numele lor sau firma.
0
21-06-2012, ora 01:41
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Eu zic sa nu te multumesti cu ideea ca sunt definitive. Mergi la dermatolog sa ti se confirme ce ai. Poate ai doar pitiriazis si petele astea pot trece chiar si numai cu cateva aplicari de crema. Deci e bine sa stii ceai. Succes!
0
21-06-2012, ora 10:11
david violeta
Nu este medic/terapeut
david violeta
am sa merg.mersi de sfat.
0
22-06-2012, ora 19:34
Clariss
Nu este medic/terapeut
Clariss
Buna Violeta,

Iti recomand o crema depigmentata de la firmele dermatocosmetice, gen avene, pharmaceris, bioderma. din pacate aceste pete se trec foarte greu si tinand cont de varsta se poate sa ramai cu ele. Petele maronii apar, de asemenea, odata cu inaintarea in varsta sau de la ficat. Astfel, te intreb eu pe tine, cum te simti fizic? Esti obosita?Alimentatie este consistenta in vitamine si minerale? Trebuie sa tii cont si de acest aspect, o posibila afectiune hepatica. Numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alunițele și petele maronii pot fi înlăturate în siguranță?
  •