pete maronii

23-10-2015
Ingrid29
Nu este medic/terapeut
Ingrid29
In august am avut contact sexual neprotejat.In august, ciclul mi-a venit la timp (mentionez ca in luna aia am plecat in Anglia si am trecut prin 2-3mom de stres marisor) urmatoarea luna am avut intarziere 3zile dar mi-a venit pana la urma, ma tinut normal dar luna asta iar a intarziat e a3a zi azi dar alaltaieri am avut o pata maro dimineata si pe moment o durere de burta ca la ciclu si apoi nu am mai avut nimic.Azi o alta pata si doar atat insa ma dor sani si am acnee asa cum aveam mereu inainte de ciclu dar nimic :( Nu inteleg de ce nu imi vine si ce sunt cu petele astea? (Nu am mai intretinut rapoarte sexuale din august) Va rog ajutati-ma
4 comentarii
0
23-10-2015, ora 23:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
3 zile intarziere e considerat normal. O femeie trebuie sa aiba minim 11 menstruatii anual. Daca tot nu va vine si aveti dureri mergeti totusi sa va vada un medic ginecolog. Petele pot fi debutul menstruatiei. Nu e anormal ca sunt maro si nu sunt rosii.
Parerea mea e sa asteptati linistita menstra cu care sunteti obisnuita.
0
24-10-2015, ora 15:58
Ingrid29
Nu este medic/terapeut
Ingrid29
Eu o astept dar nu vine :(.. Si azi dimineata dupa scaun, pe hartie era sange rosu ca de menstruatie si am zis ca mi-a venit si am dat sa verific si cand am verificat pe hartie nu era nimic nici o pata nici o culoare nimic apoi mai dau odata sa sterg in spate si acolo aveam sange am dedus ca ar fi o fisura un hemoroid cu toate ca nu m-am fortat mai deloc ca sa ies cu scaunul.:(
0
24-10-2015, ora 18:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Crema de tataneasa pt hemoroizi si fisuri anale.
0
25-10-2015, ora 02:24
Ingrid29
Nu este medic/terapeut
Ingrid29
In seara asta iar am avut o scurgere/pata maroo si nu era fluida era cam ca si o crema( din punct de vedere al consistentei) se poate ca atunci cand esti insarcinata sa ai doar asa sangerari mici?sau poate fi semn de sarcina??? :((...pff sunt foarte stresata dar nu inteleg de ce ar fi asa...odata ce eu nu am mai avut contact sexual si luna ttrecuta mi-a intarziat dar ma tinut cam 5zile-6maxim ceea ce ar fi fost normal
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.