pete in zona inghinala

17-08-2009
mumumu
Nu este medic/terapeut
mumumu
am o pata in zona inghinala(partea stanga) o am cred ca de aproximativ 1 an ( nu i'am dat atentie pana acum) nu ma doare nu ma ustura nu am mancarimi, e de culoare roz spre vanat, arata ca o arsura, de curand, 3-4 saptamani mi-a aparut si pe partea dreapta, am 21 de ani si nu am facut sex niciodata fara prezervativ, m-am protejat tocmai pentru a nu risca.nu stiu cum am dobandito; este posibil sa fie de la transpiratie???(de fel transpir foarte mult).mi-au trecut tot felul de idei prin cap care mai de care mai macabre si nu stiu ce sa cred.as dori un raspuns, multumesc anticipat.
3 comentarii
0
18-08-2009, ora 20:55
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Acele pete nu au legatura cu sexul!
Probabil ca ati facut o ciuperca in acea zona datorita conditiilor favorizante ale regiunii (intuneric si umezeala).
Daca apar mancarimi sau pata se extinde este bine sa mergeti la un consult dermatologic.
0
18-08-2009, ora 23:10
mumumu
Nu este medic/terapeut
mumumu
va multumesc frumos pentru raspuns, va rog sa ma credeti ca mi s'a luat o piatra de pe inima.multumesc inca o data!numai bine si multa sanatate
0
19-08-2009, ora 04:52
fabrizzio87
Nu este medic/terapeut
fabrizzio87
buna ziua am si eu o problema.MI-AU APARUT niste pete mici rosi asa ca niste cosuri pe fata langa ochi.si nu stiu cum sa le dau jos am fost in anglia in vacanta si am fost la o farmacie cu un prieten ce locuieste acolo mi-au dat o crema dar a ramas fara rezultat.si daca e cineva care se pricepe as vrea sa stiu o crema pt prietena mea pt a scoate cosurile negre si ceva pentru a astupa gropile lasate de cosuri ceva de genul asta mi zis sa intreb va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •