pete galbene pe globul ocular la ambii ochi in partea dinspre nas?

25-12-2011
alexandra_simona
Nu este medic/terapeut
alexandra_simona
buna ziua!sunt noua pe acest site si as dori sa va adresez cateva intrebari daca se poate
in urma cu 4luni totul a debutat cu dureri de cap groaznice, o serie de analize fara nici un raspuns.dupaa o luna de la declansarea acestor dureri au inceput durerile musculare si articulare care niki pana azi nu m-au lasat.medicii au pus totul pe baza unui stres adik o problema destul de mare in familie.eu nu cred k este numai acest aspect.si o data ku aceste simptome au aparut si aceste pete galbene care nu ma deranjeaza cand clipesc sau sa am probleme ku vederea insa sunt inestetice.am citit ca ar fi pinguecula dar totusi tind sa cred k ar fi altceva si anume vreun simptom al unei boli avand in vedere k am si celelalte manifestari de mai suus.daca ma puteti ajuta cu un raspuns as aprecia..va multumesc...
1 comentarii
0
25-12-2011, ora 18:25
alexandra_simona
Nu este medic/terapeut
alexandra_simona
Am uitat sa precizez k aceste pete sunt pe sclera.
iar analizele pe care le-am facut la sange sunt:hemoleucograma, , calciu, tgp, tgo, colesterol, vsh, fibrinogen, aslo, uree, electroforeza proteinelor, cpk, proteina c reactiva plus cele la urina si fecale.Si inclusiv hepatitele a, b, c si toxoplasma si toxocara iar akum tb sa imi fac pt borrelia.oare borelioza da aceasta afectiune la ochi. toti medici tind sa mearga pe partea parazitologik pt k sunt studenta la medicina veterinara.desi eu tind sa cred k e ceva autoimun si tare imi e frik.vreau sa le fac si pe astea.doamne ajuta.astept un raspuns dak se poate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.