pete fata... de mai bine de jumatate de an

12-01-2011
bratuha
Nu este medic/terapeut
bratuha
Deja de jumate de an mi-a aparut niste pete deasupra ochiului drept, sprincenele se schimba de culoarea alba si citeva fire de par din cap...si pe pleoapa nu stiu cei dar seamana cu un ulcior..de cite ori m-am adresat la medic nimeni nu poate sa-mi spuie ce am concret..
6 comentarii
0
12-01-2011, ora 20:25
bratuha
Nu este medic/terapeut
bratuha
:(
0
01-05-2011, ora 21:01
adrian32
Nu este medic/terapeut
adrian32
ai vitiligo, cred
0
17-09-2011, ora 17:35
adriana78adriana
Nu este medic/terapeut
adriana78adriana
de ceva vreme barba mea sa facut precum coarja de la portocala si de ceva vreme se ridica spre nas si sus pina la ochi ce pot sa fc nu stiu de ce mia aparut asa se inroseste si e pielea cu gauri parca va multumesc
0
21-12-2011, ora 02:24
kenya_tara
Nu este medic/terapeut
kenya_tara
buna seara, fratele meu are niste pete rosii, pe fata, pe gat, umeri...aproape peste tot, apar si dispar foarte repede.
nu are mancarimi, arata ca niste ciupituri de tantari, ca niste blande.
la inceput nu erau asa de multe si nu pe fata, dar dupa o perioada de o luna doua, au inceput sa apara mai des, la cateva zile. va rog sa ma ajutati, suntem undeva unde nu se poate merge la doctor, pt o perioada de 3 luni. nu stim de la ce sunt
0
29-12-2017, ora 03:06
piciuvw
Nu este medic/terapeut
piciuvw
salut nu stiu daca scriu in locul potrivit! am mai scris aici, dar fara nici un rezultat! de un an de zile ma confrunt cu pete galbene neuniforme, sub ochi in zona pometilor! am facit nenumarate analize care nu indica nimic in neregula cu sanatatea mea! mai e cineva in aceasta situatie, sau are cineva o explicatie pentru aceste pete galbene! un medic din Marea britanie a spus ca aceste pete sunt de la lipsa de somn si jobul stresant! va multumesc anticipat
0
10-01-2018, ora 17:21
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
buna ziua,
Probabil aveti xantelasme. Tratarea lor este dificila- peelung sau crioterapie sau electroterapie sau excizie...
o zi buna!
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •