pete de la soare

07-04-2009
fede
Nu este medic/terapeut
fede
am 30 ani, acum 4 ani in urma, am stat la soare foate puternic toata ziua fara nici o protectie solara, dupa circa 2 sapt, mi-au aparut doar pe fata niste pete de culoare maro, nu mi.au disparut nici acum, iarna devin mai deschise la culoare, iar vara devin inchise, am fost la un dermatolog mi-a dat un preparat facut in farmacie, dar nu a avut nici un efect, ati putea sa-mi dati un sfat, va multumesc
2 comentarii
0
08-04-2009, ora 07:05
miki1
Nu este medic/terapeut
miki1
Buna Fede!Sotul meu a stat asta vara la plaja si s-a ars foarte tare pe ambii umeri.Dupa ce s-a vindecat de arsura, am observat ca incepuse sa-i apara asa ca niste mici pete maronii dar deschise la culoare si care mai spre toamna chiar s-au facut maro la culoare.Am fost impreuna la un dermatologist si i-a spus ca nu are ce sa-i mai faca si nici o crema nu-l va ajuta cu nimic.Asa ca atentie mare cu statul vara la soare, ne place ca ne bronzam dar pe de alta parte nu e sanatos si chiar e un mare risc, ca se fac tot felul de boli de piele de care nu mai scapam toata viata.Multa sanatate si Paste fericit!
0
10-04-2009, ora 19:23
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru fede:
In primul rand trebuie sa folosesti creme protectoare pentru ultraviolete ZILNIC!
Pentru depigmentare apeleaza la un dermatolog, dar nu din cei care i-au spus lui miki1 ca nu au ca sa-i mai faca!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.