persoanele care au avut sifilis pot lucra in domeniul alimentar?

27-04-2012
malina22
Nu este medic/terapeut
malina22
Buna ziua,

Am avut sifilis cu ani in urma. Nici nu am stiut, am descoperit cand am facut analizele pt casatorie, ori bacteria nu mai era activa. Sotul a trecut peste moment si imi repeta in permanenta ca sunt sanatoasa si pot face tot ceea ce vreau! Se pare ca eu nu reusesc prea bine sa depasesc aceasta situatie. In ultima perioada ma confrunt cu dorinta de a face un curs de bucatari. As vrea sa-l fac in principal pt mine, dar m-am gandit ca ar fi si o posibilitate de schimbare a profesiei si cine stie unde m-ar putea purta in viata. Problema e ca nu stiu daca as putea face o asemenea meserie? Sau daca as putea lucra intr-un bar/restaurant unde se serveste mancare?? Sau...
Multumesc!
3 comentarii
0
01-05-2012, ora 12:07
Dr. Adelina Batog
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Adelina Batog
Buna ziua,
Sifilisul este o boala care se vindeca.
Daca analizele dumneavoastra (RPR si TPHA) sunt negative inseamna ca nu aveti boala, deci puteti profesa in orice domeniu doriti, inclusiv cel alimentar.
Cu stima,
0
01-05-2012, ora 13:39
malina22
Nu este medic/terapeut
malina22
Da, analizele sunt negative! Multumesc foarte mult pentru raspuns! Va doresc o zi excelenta!
0
07-05-2012, ora 03:48
adrian2012
Nu este medic/terapeut
adrian2012
salut am si o problema am niste pete rosi pe penis exact capu penisului ce pot sa am?ma gandesc sa nu am sifilis
va multiumesc siastept un rasp...cu stima adrian
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: