perioada de conceptie cu ciclu neregulat

18-10-2010
corina daniela
Nu este medic/terapeut
corina daniela
buna ziua. am o problema pt ca nu mai am ciclul regulat din aprilie si am dori sa facem un copil. aprilie si mai mi-a sarit menstruatia, am avut pe 5 iunie menstruatie, pe iulie mi-a sarit iar, iar in august mi-a venit pe 1, iar in septembrie am avut o intarziere de 12 zile. iar luna asta mi-a venit pe 17. zilele de la o menstruatie la alta erau de 30. as dori sa stiu daca trebuie sa-mi fac ceva analize, in iunie pe 18 am facut un ecograf vaginal si era totul in ordine aveam doar putin lichid in douglas, iar la analizele de sange acum nu le mai gasesc dna dr mi-a zis ca se vede acest lichid. ce analize sau vizite medicale ar trebui sa fac? si cum as putea sa imi dau seama precis cand sunt la ovulatie si cat timp am la dispozitie? stiu ca nu este posibil o concepere de la prima data? si o alta intrebare. de exemplu mie cum imi trebuia sa imi vina normal pe 12, si daca din data de 8 am mers pe liber, acum avand sangerare si foarte mari dureri de burta, este posibilitatea de a ramane insarcinata in perioada de dinaintea menstruatiei? e doar o intrebare generala. si am o masea de minte care imi creste si imi face infectie si eu nu sunt in tara sa imi pot permite sa o scot ca aici costa o gramada de bani si deocamdata ma gandesc ca trebuie sa-mi fac nunta, si sa economisesc intr-un fell banii astea si sa o scot in tara. problema e ca e a3-a oara cand imi face infectie, ce imi recomandati sa fac? sa o scot in cazul unei sarcini sau nu? ca infectia fara antibiotice nu imi trece. va mlutumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul