pentru mihaela21355

13-05-2008
doinita12
Nu este medic/terapeut
doinita12
Buna ziua
am citit raspunsul d-vs ptr domnul din brasov si v-as ruga foarte mult sa i-au legatura cu d-vs.PE SCURT.Mama are 64 ani si are angina pectorala, am fost la TG.MURES SI IN URMA A 2 CORONAROGRAFII s-a stabilit.ca nu are alta sansa decat un tratament medicamentos.VREAU SA VA SPUN CA SE SIMTE IN CONTINUARE FOARTE RAU, ARE ZILNIC CRIZE CU SUFOCARI, DURERI DE BRAT, TA mare.tratamentul este urmatorul;preductal2/zi, isodinit retard20, 2/zi, egilok50, 2/zispironolactona si simvacard20, 1/ziplus nenumarate pastile de nitroglicerina si nitromint spray si dopegit cand are tensiune mare, plus internari la spitalul Tractorul o data la 2 luni cu salvarea.
cum sa iau legatura cu d-vs poate ma puteti ajuta.(am uitat ;locuiesc in BRASOV)Multumesc anticipat.
2 comentarii
0
16-05-2008, ora 00:00
Dr. Buzatu Ileana Mihaela
Cardiologie, Bucuresti
Dr. Buzatu Ileana Mihaela
Este o insuficienta cardiaca severa, posibil de cauza ischemica.Ianinte de a ma pronunta am nevoie sa-mi trimiteti pe fax rezultatul coronarografiilor, rezultatul ecocardiografiei.Numarul de fax pe care puteti trimite rezultatul este-222.18.23.Ma voi pronunta dupa ce le vizualizez.Ma puteti contacta telefonic la 222.17.70, spuneti ca sunteti o pacienta de pe forum si cereti sus la departamentul administrativ
0
08-02-2009, ora 17:13
doinita12
Nu este medic/terapeut
doinita12
as dori sa intreb daca tramadolul este un fel de tratament ptr crizelele de angina pectorala, ptr ca mamei mele numai cu acest medicament ii cedeaza durerea, si ma intreb daca luat zilnic nu dauneaza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.