pentru domnul doctor Halpern Raffael

11-02-2009
costica.prozan
Nu este medic/terapeut
costica.prozan
V-am cotactat pentru stenoza la carotide. sint cel din Braila cu care ati mai discutat.Diagnostic ;fara leziuni semnificativepe a carotida stinga, stenoza de 40 % planimetrica origine ACI dreapta Diagnosticul este stabilit la SpCitalul Fundeni.indata de 3 feb. 2009.Va rog mult sa-mi descifrati si diagnosticul de la CORONOGRAFIE:ABORD FEM DR;TEACA F5, SONDE JL4, SI PIGTAIL. INJ CS;PLACI 30%LAD.I LAD II DIFUZ INFILTRAT CU STENOZE SERIATE 50-80% OCLUZIE LAD IIICU INCARCARE ANTEGRADA STENOZA 60-70 %Cx OCLUZIE MgI DE LA ORIGINE Cx II INFILTRAT CU STENOZE 50-70% INJ CD :STENOZA 70% CDI-II SUBOCLUZIE CD II INJ VS:HIPOKINEZIE APEX FE =55% PTDVS=17mmHg CONCLUZIE LEZIUNI TRICORONARIENE.Nu m-am hotarit pentru operatie.Am fost la domnul profesor Horatiu Moldovan am discutat cu dinsul, urmeaza sa ma hotarasc si sa ii comunic, oarecum sint in evidenta daca ma notat in carnet si a studiat CD. domnule doctor, cu stima va rog sa faceti citeva adnotari pe cele prezentate mai sus. Vreau sa aflu daca pierderile de echilibru si instabilitatea pe picioare ametelile sint datorate acestui diagnostic ca -ci neurologic practic ma tratez de aproape un an si nu am nici o rezolvare. VA MULTUMESC si ne vedem la Fundeni.CU TOATA STIMA PROZAN C BRAILA
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul