penis cu mult preput

23-02-2011
Lg4
Nu este medic/terapeut
Lg4
Am 19 ani, am prea mult preput pe penis. Penisul meu (glandul) este acoperit cu preput, tot glandul e acoperit, si atunci cand este in erectie, el seamana cu un penis cum ar fie in stare fleasca numai ca mai mare (pot cu usurinta cu mina sa dau preputul in jos la gitul penisului) asta e fimoza?sau ce ?
3 comentarii
0
23-02-2011, ora 21:48
Lg4
Nu este medic/terapeut
Lg4
va rog raspundeti!!!!!!!!
0
07-03-2011, ora 02:14
rezolva_problemele
Nu este medic/terapeut
rezolva_problemele
Cel mai bine mergi la urolog.
0
07-03-2011, ora 04:27
anonim2011
Nu este medic/terapeut
anonim2011
buna dimineata !ma numesc Paul Adrian si am o problema cu care ma "bat" de vreo 2 ani de zile! mi-a aparut pe capul penisului niste pete rosii care la inceput evident le-am ignorat, , , , dupa cateva luni am mers totusi la un medic dermatolog care mi-a prescris nidoflor unguent si spalaturi cu apa si bicarbonat de sodiu ( din farmacie ), toate bune si frumoase..mi-au disparut petele.dar dupa un timp...au reaparut ! Stiind deja "reteta"...am dat iar cu nidoflor cateva zile.si iar au disparut !
in timp..revenind la aceeasi problema am schimbat doctorul...mi-a luat "lama".si mi-a spus sa iau tinidazol. la fel mi-au disparut..putin mai greu ( cam 2 sapt) dar au disparut ! evident ca nu puteam sa sa ma culc linistit in timp...pt ca iar in timp..dupa 1-2-3 sapt..apare cate o pata...peste 2 zile mai 2...si in 1-2 sapt..."fara numar"...in caz ca nu aplic cu nimic! problema mea este.daca dau cu nidoflor..in 3-4-5 zile...capul este ca nou ! si dupa 1-2 sapt.iar apar !:(((
de ce? ( mentionez ca nu ma doare, nu am scurgeri, nu ustura la urinare doar.."decor insuportabil"..( ahh da...parca petele sunt conturare de un cerculetz alb
ajutor???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •