penis cu mancarimi

22-08-2012
cristian1996
Nu este medic/terapeut
cristian1996
Ma numesc andrei si am 16 ani si de vreo 2 ani mi-au aparut niste pete rosi pe capul penisului care imi ofera niste mancarimi neplacute, eu ma spal mereu cu bicarbonat de sodiu ca stiu cai un bun dezinfectant dupa baie toata mancarimea si petele rosi se retrag iar cand merg sa urinez la baie ma ustura pe o perioada de vreo 2 minute si dupa dispare si usturimea, daca nu ma spal o zi acolo parca se activeaza iar ele adica imi apare iar si ma jeneaza vreau sa va spun ca ma masturbam dar cand am vazut problema nu m-am mai masturbat, am vorbit cu mama si sa speriat si ea foarte tare si a zis ca ma va duce la o clinica de boli venerice oare am vreo candidoza sunt foarte speriat domnule doctor si spunetimi ce miati recomanda sa fac si ce tratament
1 comentarii
0
23-08-2012, ora 15:47
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Eu zic sa nu iti mai dai cu absolut nimic, poate fi o reactie alergica la vreun detergent, chiar bicarbonatul respectiv. Sa folosesti pentru a te spala un sapun pentru bebelusi De asemenea sa iti clatesti lenjeria foarte bine dupa ce este spalata, pentru a elimina orice urma de detergent. Poti incerca cu nidoflor sau triderm 7 zile doua aplicari pe zi. Eu cred ca este doar o alergie, mai ales daca esti virgin.. Practic nu aveai de unde sa iei vreo boala venerica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •