decalotarea penisului.. cand?

12-07-2007
popica
Nu este medic/terapeut
popica
am 15 ani si vreau sa-mi incep viata sexuala
cum e mai bine sa decalotez penisul inainte de actul sexual sau in timpul lui?
cand se rupe ata penisului atunci sunt pregatit pt act sexual sau pot face sex si cu ata nerupta?vreau rasp sunt disperat
9 comentarii
0
12-07-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu mai fi asa disperat, deoarece actul sexual este un act fiziologic si iti este imprimat in codul genetic. Nu este necesar sa-ti pregatesti dinainte pozitia preputului, pentru ca oricum penisul se va decalota in timpul actului sexual. "Ata" este de fapt frenul preputului si nu are aceeasi semnificatie cu himenul la femei. Poti avea nenumarate acte sexuale fara sa ti se rupa acea "ata", dupa cum ea se poate rupe de la primul contact. Depinde de cat de brutal este actul sexual !
0
14-07-2007, ora 00:00
popica
Nu este medic/terapeut
popica
si are ceva dak mi se rupe din prima sau nu?
0
18-07-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu, nu are !
0
28-09-2007, ora 00:00
gigi becali
Nu este medic/terapeut
gigi becali
ai belit o...ti se va rupe micul print!!!!! o sa te doara de o sa mori!!! hahahahah! nici nu o sa poti ajunge la statia de tramvai!!! :))))
0
30-03-2009, ora 15:02
judokan
Nu este medic/terapeut
judokan
am si eu o problema, nu stiu dak e majora dar vreau un raspuns. Ieri am facut dragoste cu iubita mea si in timpul actului sexual mi s-a rupt "ata" a curs sange... destul si acum ma ustura d mor... in cat timp se regenereaza rana? si in cat timp pot avea un alt act sexual fara probleme?
0
05-04-2009, ora 20:37
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Rana se regenereaza in cateva zile, iar alt sexual il poti avea cand nu te mai doare!
0
13-07-2011, ora 13:43
aress96
Nu este medic/terapeut
aress96
Buna ziua !Am 18 anii si de vro 6 luni mia aparut niste riduri pe capul penisului.Din ce cauza si cum poate fi tratata problema ?multumesc
0
13-07-2011, ora 13:52
aress96
Nu este medic/terapeut
aress96
Si am uitat sa va spun langa testicolul drept mia aparut o umflatura k o biluta !Ce inseamna
0
16-07-2020, ora 17:03
0006
Nu este medic/terapeut
0006
Salut am 16 ani si penisul meu este nedecalotat. Acuk 2 ani am decalotat penisul fara mari probleme dar in cateva ore acea piele s-a lipit la loc de parca nu ii facusem nimic. Ma puteti ajuta cumva? Se va decalota la primul act sexual sau trebuie sa fac din nou? Nu va mai creste penisul daca e nedecalotat. Are cam 10 cm cand e in erectie dar nici eu nu sunt dezvoltat, nu am par pe picioare/maini/fata/pubian si nici vocea nu e schimbata.
Va rog ajutati-ma
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Decalotarea penisului
  •