pelicula alba formata in gura dimineata

06-01-2010
abc.abc
Nu este medic/terapeut
abc.abc
Buna ziua,

problema mea suna in felul urmator: dimineata la trezire ma spal de dinti, insa chiar si asa dupa cateva minute observ o pelicula albicioasa (gelatinoasa cumva) pe interiorul obrajilor si pe langa buze in interiorul gurii. Chestia asta am observat-o prima data in urma cu catela luni, dar mai nou tot mai des se intampla desi in fiecare seara si dimineata ma spal de dinti. E ceva normal??? In afara de asta sotul imi spune destul de des ca am respiratie grea. La dentist am fost si in afara de o carie mititica se pare ca nu am alte probleme.

Va rog sa-mi dati un sfat !!!!!!
4 comentarii
0
06-01-2010, ora 12:06
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Va recomand sa consutlati un medic homeopat pt. aceasta afectiune, fiindca ea denota un sange toxifiat care nu poate fi curatit cu medicamente chimice. Ar trebuie sa faceti in plus si o dieta alimentara sanatoasa de curatire a sangelui si sa folositi ceaiuri de curatire pt. sange, ficat si stomac.
0
06-01-2010, ora 15:01
abc.abc
Nu este medic/terapeut
abc.abc
Ce fel de ceaiuri ma sfatuiti sa beau? Merci
0
06-01-2010, ora 22:19
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ceai de salvie
Ceai de urzica
Ceai de galbenele
Ceai de urzica amestecat cu soc (flori sau frunze)si coada calului.
Trebuie evitat cascavalul, laptele, CAFEAUA, carnea de porc, mezeluri, carne cat mai putina, branza putina si numai cas sau dulce.
Dimineata fara micul dejun, numai ceai si suc proapspat pana la pranz.
-*

(*modificat de administrator)
0
12-01-2010, ora 12:59
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
De mai multe remedii naturiste dati pe un site daca introduceti "leacuri Hildgard" in google.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: