pelada

12-04-2010
cicita
Nu este medic/terapeut
cicita
Buna seara ! Sotul meu are o ciuperca, cred, in jurul gurii [mustata si barba] si la sprancene, din luna februarie.A fost la patru medici si la cinci consultatii.Astazi a fost la alt dermatolog si i-a pus diagnostic de Pelada si Lupus.Ne-am informat si am aflat ca Pelada este caderea parului, dar sotului meu i se unfla zonele cu par, este rosu cu durere locala cu galme tari si dureroase cu dureri de cap si arsuri locale.Deci nu este doar caderea parului problema cea mai grava;ci durerile care le are.Precizez ca a urmat si urmeaza in continuare tratament cu Prednison;3 dimineata si 2 seara siTriderm-crema.Va rog sa ne ajutati cu un sfat. Multumim anticipat.
2 comentarii
0
12-04-2010, ora 23:09
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca vreti un sfat bun ascultati cu atentie: aceste medicamente pe care le luati nu fac nimic pentru vindecare si nu are cum sa vindece. Au fost facute pt. alte scopuri. Lasati dermatologii la o parte, caci daca va duceti la 10 diferiti veti primi 10 diagnostice diferite si probabil si 10 tratamente diferite si mergeti, daca doriti sa va vindecati, mai degraba la un medic homeopat bun si cu experienta caci exista remedii homeopatice care vindeca asa ceva. Daca medicul la care mergeti va vindeca sau nu depinde de experienta lui si de gasirea remediului, insa remediile vindecatoare sunt prezente.
La boli de piele cel mai bun medic homeopat care este in tara este Dr. Jurj Gheorge din Timisoara pe care il gasiti in google. Se merita sa mergeti la el. Insa puteti incerca si alt medic bun caci in homeopatie nu nu exista o anumita specializare pe organe.
Insa nu va fixati pe tratamente cu astfel de medicamente chimice si pe dermatologie ca nu aveti nici cea mai mica sansa la o astfel de boala si pierdeti numai timpul.
0
13-04-2010, ora 21:07
cicita
Nu este medic/terapeut
cicita
Buna seara! Va multumesc pentru sfat.Aveti perfecta dreptate.asa esteUltimul medic care l-a consultat a luat hotararea sa-i faca analize si-l va interna 2-3 zile.Apoi vom incerca si la homeopati.Multumim, sanatate si Doamne ajuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.