pauza anticonceptionale...

16-11-2009
elena ber
Nu este medic/terapeut
elena ber
vineri am avut contact sexual...miam luat pastila la ora potrivita...sambata la fel cu mici intarziei miam luat pastila dar am luato...si de iei adik duminik nu mai iau...a inceput postul si vreau sa fac pauza macar o luna..insa...vreau sa va intreb...exista vreun risk ceva dak le-am intrerupt si vineri am avut contact? ms. anticipat..numai bn. si aveti grija de voi
4 comentarii
0
17-11-2009, ora 09:40
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
dacă tocmai se terminase folia, timp de o săptămână după terminarea foliei sunteţi încă protejată. din a 8 a zi nu mai sunteţi
0
17-11-2009, ora 15:57
elena ber
Nu este medic/terapeut
elena ber
nu am terminat blisterul dar mam oprit la a 9-a pastila...tinand cont ca eu vineri am ajut contact si eram la a -8a pastila e vro problema vreun risc.am luato si pe a 9-a si mam oprit...nu vreu sa iau anticonceptionale in postul asta.de asta le-am prit...pana la urma e vreun risk?
0
19-11-2009, ora 19:18
crys_m
Nu este medic/terapeut
crys_m
buna ziua.am 21 de ani si iau anticonceptionale desorelle de 2 ani de zile.am facut o pauza de o luna si mi a intarziat ciclul menstrual cu aprox o saptamana.iar acum am continuu o scurgere maronie(in cantitati foarte mici)...mentionez k am reluat administrarea de anticonceptionale...este vorba de ceva grav? am facut si un test de sarcina si a iesit negativ..vreau un raspuns va rog!
0
19-11-2009, ora 22:19
Domnisoarah
Nu este medic/terapeut
Domnisoarah
buna ziua am o problema, iau yasmine de 1 an..si luna aceasta am terminat blisterul mia venit menstruatia iar in a 8 zi am uitat sa iau pilulele..au trecut 24 de ore de atunci..ce fac? nu mai pot sa incep blisterul acum?trebuie sa astept pana la menstruatia viitoare?multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pauza la anticoncepționale și riscul apariției simptomelor psihiatrice
  •