pateul vegetal... cate calorii are, ingrasa?

16-08-2007
elenaro
Nu este medic/terapeut
elenaro
buna,
as dori sa stiu cate calorii are pateul vegetal si daca ingrasa...mie imi place f mult si de cativa ani mananc doar din acesta.(in special cel de la cris-tim.stiu ca e facut din soia si are proteine si e mai bun decat pateul de ficat de porc sau vita...dar stiu ca in compozitie are si uleuri vegetale...e-uri, etc..poate ingrasa?
5 comentarii
0
18-08-2007, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Nu contine multe glucide si lipide, deci nu prea ingrasa. Uita-te pe cutie, vezi valoarea proteica, calorii etc. N-am de unde sti cate calorii are.
0
01-11-2007, ora 00:00
Icodin Cristian
Nu este medic/terapeut
Icodin Cristian
Desi are un gust bun iar intr-o prima faza componentele ti se par ok trebuie sa fim atenti si la celelalte componente(in principal "celebrele E-uri " si alte substante care conserva produsul) pentru ca un consum de lunga durata poate avea efecte negative asupra organismului.Atentie!

Icodin Cristian
0
01-11-2007, ora 00:00
Icodin Cristian
Nu este medic/terapeut
Icodin Cristian
Desi are un gust bun iar intr-o prima faza componentele ti se par ok trebuie sa fim atenti si la celelalte componente(in principal "celebrele E-uri " si alte substante care conserva produsul) pentru ca un consum de lunga durata poate avea efecte negative asupra organismului.Atentie!

Icodin Cristian
0
01-11-2007, ora 00:00
Icodin Cristian
Nu este medic/terapeut
Icodin Cristian
Desi are un gust bun iar intr-o prima faza componentele ti se par ok trebuie sa fim atenti si la celelalte componente(in principal "celebrele E-uri " si alte substante care conserva produsul) pentru ca un consum de lunga durata poate avea efecte negative asupra organismului.Atentie!

Icodin Cristian
0
01-11-2007, ora 00:00
Icodin Cristian
Nu este medic/terapeut
Icodin Cristian
Desi are un gust bun iar intr-o prima faza componentele ti se par ok trebuie sa fim atenti si la celelalte componente(in principal "celebrele E-uri " si alte substante care conserva produsul) pentru ca un consum de lunga durata poate avea efecte negative asupra organismului.Atentie!

Icodin Cristian
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai eficiente 10 exerciții pentru arderea caloriilor (studiu)
  • Alimentele care îngrașă cel mai tare (și de ce)
  • Vitaminele îngrașă?
  • Persoanele care se îngrașă din nou, după ce au slăbit, pierd masă musculară și câștigă mai multă grăsime corporală
  •