pata rosiatica sub ochi

05-02-2007
mikydutza
Nu este medic/terapeut
mikydutza
va rog foarte mult sa-mi raspundeti la acesta intrebare...mi-a aparut acum cateva saptamani o pata rosiatica sub ochi nu foarte mare dar aspra si care se si cojeste.apoi la interval de o saptamana doua am observat o pata maro aparuta p umarul stang de data acesta mult mai mare; si ea se cojeste de asemenea.ati putea sa-mi spuneti va rog ce am sau macar ce medicamente sa iau ca sa-mi treaca? va rog mult de tot nu ocoliti intrebare mea
7 comentarii
0
06-02-2007, ora 00:00
lauritza
Nu este medic/terapeut
lauritza
La pata de pe umar poti incerca Clotrimazol unguent. Acolo cred ca e vb de un pitiriazis, la ochi prefer sa nu ma pronunt. Daca nu - mergi fara nici o jena la un medic dermatovenerolog. Succes!
0
06-02-2007, ora 00:00
mikydutza
Nu este medic/terapeut
mikydutza
ms mult laura pt sfat
0
06-02-2007, ora 00:00
lauritza
Nu este medic/terapeut
lauritza
Si eu am avut astfel de pete intr-o perioada a vietii de maxim stres.Am mers la dermatolog, dar tratam. recomandat nu a dat rezultate si asa m-am tratat singura cu clotrimazol.Sunt 10 ani de atunci si nu mi-au mai aparut.Astept vesti bune de la tine. Bafta!
0
07-02-2007, ora 00:00
simonas
Nu este medic/terapeut
simonas
usturime subcutanata
0
08-02-2007, ora 00:00
lauritza
Nu este medic/terapeut
lauritza
Ce-i cu usturimea subcutanata ?
0
15-12-2009, ora 23:47
cezarebun95
Nu este medic/terapeut
cezarebun95
salut am si eu o problema, de cand am 5 ani mi-a aparut o pata rosie pe ochi. Nu ma deranjeaza, nu ma ustura dar ma enerveaza la felul cum arat. Am si o poza sa va arat : http://yfrog.com/jmimage000kuj Poate ma puteti ajuta. Am fost si al doctor si mi-a dat niste picaturi de ochi dar nu si-au facut efectul. Nu stiu ce sa fac dar vreau neaparat sa scap de aceasta. am mai intrebat persoane si mi-a zis sa fac operatie cu laser ??
0
31-03-2010, ora 13:52
bonyta88
Nu este medic/terapeut
bonyta88
Pt mikydutza
aceeasi problema am avut-o si eu acum ceva timp, eu aveam astfel de pete in jurul ochilor, la baza nasului, se intindea si pe gat si umeri..in fine, , am fost la medic care m-a analizat cu lupa vreo 10 min., nu stia ce am, intr-un final mi-a prescris o crema preparata la farmacie pt ochi iar pentru petele de pe restul corpului gat, umeri mi-a prescris Triderm unguent, creama preparata la farmacie nu a avut rezultate pozitive, mai tare s-au inrosit asa ca am trecut pe unguent de galbenele cu propolis si in scurt timp treceau, , la cateva zile iar apareau dar isi mutau un pic locul..pana au trecut de tot, cat despre petele de pe gat si umeri cu triderm au trecut repede si nu am mai parut, in prezent nu mai am astfel de probleme
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Curiozitate: cum cresc ochii?
  •