pata maro pe picior

21-01-2009
cretzulina22
Nu este medic/terapeut
cretzulina22
pe la 7 ani mi-a aparut o pata maronie pe picior de la genunchi in sus.e destul de intinsa si fiind fata e deranjant mai ales vara.mama a incercat sa ma dea cu tot felul de creme, initial s-a crezut k e murdarime dar medicul de familie a diagnosticat ca fiind o ciuperca pentru care ani la rand mi-a dat o singura crema kre nu ma ajutat cu nimik.anu asta am fost iar la medicul de familie sa imi dea o trimitere la dermatolog insa de aceasta data mia spus de parca acesta ar fi fost dintotdeauna diagnosticul pe care la dat, ca defapt pata e pigmentara si tot insista k eu defapt m-am nascut cu ea.eu si mama stim foarte bine k nu e din nastere.am si poze de knd eram mik in care aveam picioru alb fara nici-o inperfectiune.mi sa spus k motivele ar putea fi radiatiile solare si tot felul de explicatii care nu le-am inteles.de asemenea si dermatologul mia spus k e pigmentara insa mia dat o crema.din prospectul pe care l-am citit era o crema dedicata celor cu probleme de acnee.m-am dat cu ea si dupa cateva zile a inceput sa mi se exfoliez kte putin din piele.park s-a mai decolorat pata.nu mai e maro asa intens.sau poate doar mi se pare.nu stiu.as dori sa stiu ce solutii as putea avea...ce sa fac..unde sa merg...pentru k uneori imi vine sa imi tai cu cutitu pata aceea.. ~X( va multumesc
1 comentarii
0
24-04-2013, ora 16:05
mihai_teo
Nu este medic/terapeut
mihai_teo
ai scapat de acea pata??/
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.