pastrare sarcina

31-01-2013
hello kity
Nu este medic/terapeut
hello kity
buna,
sunt putin ingrijorata, am doua sarcini pierdute iar acum sunt din nou insarcinata.
ca si medicamentatie doctora mi-a dat sa iau : femibion, acid folic, aspenter, milgama n, arefam, vitamina c, magneziu b6, no spa si injectabil clexane de 0.4, in fiecare zi.
sunt putin speriata, am avut ceva probleme in trecut si mi-e teama sa nu se repete
tin sa precizez ca am fost diagnosticata cu trombofilie ereditara, heterozigota ( B. Leyden) pentru mutatia HR2 in gena factor V, homozigota pentru mutatia A1298C in gena MTHFR.
de asemenea am avut si o leziune col uterin / HPV pozitiv
de vreo 4 ani ma tot chinuiesc sa raman insarcinata iar acum nu stiu daca prin aceasta medicamentatie voi reusii s-o duc la capat.
as vrea un sfat daca se poate.
va multumesc.
2 comentarii
0
01-02-2013, ora 20:25
hello kity
Nu este medic/terapeut
hello kity
nu a trecut nimeni printr-o situatie asemanatoare?
0
12-02-2013, ora 15:13
hello kity
Nu este medic/terapeut
hello kity
nu mai este nevoie de nici-un raspuns, oricum nu l-am primit
nici nu stiu de ce m-am gandit vreodata ca voi gasi raspuns pe un forum
se pare ca am pierdut din nou lupta cu speranta ca intr-o zi voi putea fii parinte,
de data aceasta a fost extrauterina si a trebuit sa-mi scoata si trompa dreapta.
poate ca acolo sus cineva crede ca nu voi fii un parinte bun si atunci nu-mi da aceasta sansa.
bafta celor care sunt parinti si celor care vor devenii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul