pastile pentru slabit

505 comentarii 1 2 ..... 151617 Înainte ›
0
06-11-2008, ora 23:11
*Reene*
Nu este medic/terapeut
*Reene*
buna seara!

am luat aceste pastile "vanzatoare de vise" pt kg in minus. o luna de zile la rand le-am luat, am dat jos 6kg, chiar cu pretul de a avea aceaa sete continua, de a avea unele ameteli...nu foarte dese dar s-au facut remarcate. cand sa iau si a 2-a luna pastilele pe la jumate de folie s-a intamplat ceva cu mine...intr-o seara m-am pus ca tot omu la culcare cand deodata au inceput buzele sa imi amorteasca si parca aveam ace in ele, dar a trecut pentru ca am adormit, dar a 2-a zi pe dupa-amiaza m-am pus in pat rupta de oboseala cand iar acele senzatii de amorteala la buze si deodata tot corpul a inceput sa imi tremure intrand intr-un atac de panica. normal iubitu s-a speriat mama la fel, si dupa cateva palme mi-am revenit :d, dar tot fara vlaga si nu puteam sa ma tin pe picioare fara sa fiu ajutata. a 2-a zi m-am dus la doctor si cica facusem o cadere de calciu, am luat calciu, magneziu si ceva energizante (ceva de la plafar) si mi totul oky acuma chiar daca am reinceput sa le iau in nebunia asta de a mai da cateva kg jos, dar interesant este ca senzatia de sete nu mai e, de mancat as putea manca o tona...foarte interesant avand in vedere ca de prima data nici nu imi statea gandu la mancare dar ce sa mai zic la ceva dulce.
asta este ce am patit eu fara sa cred ca mi se va putea intampla ceva rau de la aceste medicamente.
am rugamintea ca cele care se simt rau ori sa vada daca cu ceva suplimente ca si magneziu, calciu vitamine se simt tot rau sa renunte la ele caci o viata avem si nu vrem sa o petrecem in spitale. Multa sanatate!!!!
0
07-11-2008, ora 09:07
kikidualcore
Nu este medic/terapeut
kikidualcore
Draga s_chic, n-ar fi problema ca sint "grasa si frumoasa", problema e ca nu sint si sanatoasa in acelasi timp.Greutatea asta in exces mi-a adus si o serie de probl.la coloana vertebrala, am hernie de disc descoperita acum 5 ani si jumatate, si de atunci trebuie sa fac din 6 in 6 luni fizioterapie si sa ma indop cu tot soiul de medicamente calmante.Acuma, de citeva luni am inceput sa am probl.si la piciorul drept, cind ma trezesc dimineata, nici nu pot calca pe el si mi-am facut radiografie, rezultatul fiind ca am si artroza medio-tarsiana.Medicul imi spune ca ar fi f. important daca as reusi sa ma scap de kg in plus, de aceea am si apelat in disperarea mea la medicamente pt slabit.Am incercat si cu regimuri de slabit, dar n-au dat nici un rezultat si e f descurajant sa vezi ca ai bunavointa sa te abtii de la mincare, dar greutatea ramine tot aceeasi.
0
17-11-2008, ora 00:45
SIMEX
Nu este medic/terapeut
SIMEX
BUNA FETELOR.AM SI EU O MARE RUGAMINTE LA VOI !!PLZZZZZZZZZZZ AM LUAT REDUCTIL 2 LUNI AM SLABIT 15 KG...AVEAM GURA USCATA TOT TIMPU SI PROBELEME K MA CONSTIPAM MEREU..PROBLEMA E K AM RENUNTAT 1 LUNA LA ELE PT K AVEAM SCUNE CU SANGE...NAM FOST LA DOCTOR NAM FACUT NICI UN FEL DE ANALIZE..ACUM O LUNA A M INCEPUT SA IAU IAR REDUCTIL AM TERMINAT CUTIA DE 30 DE PAST...SI CE CREDETI NAM SLABIT DECAT 4 KG INTR-O LUNA:((((((.ROG FETELE C ARE AU MAI LUAT REDUCTIL DACA POT SA IMI DEA UN SFAT!! POPPPP AS VREA S AINCER SI CU CAPUSLA MINUNE NU STIU DACA O FI BINE SA IAU ALTFEL DE PASTIEL?VREU SI EU UN RAS? ACUM AM 70 DE KG:((( VREAU SA MAI DAU JOS INCA 5 SA AJUNG LA NORMAL!!
0
29-11-2008, ora 16:50
marlyn_leto
Nu este medic/terapeut
marlyn_leto
draga simex..la pastilele gen reductil sau regenon organismul capata o toleranta..asta inseamna ca la inceput functioneaza de minune iar apoi organismul se obisnuieste cu ele si efectul lor, , benific" scade.in plus atunci cand ai f mult de slabit dai jos mult mai repede dar pe masura ce te apropii de greutatea ideala kg se pierd mult mult mai greu..este ceva stintific dovedit..deci nu trebuie sa te descurajezi..continua si pana la urma vei pierde si cele 5 kg de care vrei sa scapi..n ar fi o idee rea sa renunti la reductil care este destul de daunator si sa treci pe ceva mai, , light" sau chiar fara nici un fel de pastile..in fond 5kg nu este asa mult..greul a trecut..ar trebui ca prin sport si o dieta ok sa reusesti sa le dai jos pana la anul.multa bafta!
0
23-12-2008, ora 13:46
corinus
Nu este medic/terapeut
corinus
ptr titika
Imi pare rau ca raspund asa tarziu
sa stii ca clarinolul in loc sa ma slabeasca ba ma ingrasat
si luam si 3 capsule pe zi+regim
bineinteles regimul nu a fost asa sever
eu acum am 165cm si 74 kg
Mie frica sa iau pastile dar nu stiu ce sa mai fac
creca dupa sarbatori o sa incep sa tin si disociatul daca a mai tinut cineva m-ar interesa si poe mine niste rezultate si niste incurajari va rog frumois
As luas si eu parca capsu;la de slabit dar vreau sa fac un bebe
si vreau sa iasa sanatos
va multumesc.
TITIKA SA STII CA NU E BUN CLARINOLUL DELOC ADICA AM LUAT VREO 2 LUNI SI FARA REZULTATE.BA MAI RAU TI-AM DESCRIS SUS AM MAI PUS VREO 4 KG IN TIMP CE IL LUAM
0
06-01-2009, ora 01:17
mikymiha
Nu este medic/terapeut
mikymiha
buna fetelor eu am luat ceai verde si am salbit in 2 luni 8kg, si sunt multumita, sunt capsule pe baza de ceai verde


In prezent, ceaiul verde se mai cultiva in Brazilia, Argentina si, in principal, in zonele tropicale si subecuatoriale. In Europa, ceaiul verde a fost prima data consumat in Anglia, in anul 1665. In 1858, se importau in Marea Britanie 34 milioane kg de frunze uscate.

Majoritatea ceaiurilor verzi sunt oprite din procesul de fermentatie prin metode termice. Ceaiul preparat din frunze nefermentate are o usoara nuanta verde-galbuie, aroma blanda si gust natural. Uneori gustul ceaiului poate fi parfumat cu petale de iasomie.

Un studiu chinez publicat recent in Arhivele Medicinii Interne a aratat o reducere de 46% pana la 65% in riscul pentru hipertensiune la consumatorii obisnuiti de ceai verde si amestecat, comparativ cu consumatorii ocazionali de ceai.
sau super slim
Fara reacti adverse, fara regim, fara efort, slabire garantata in 30 zile 5 - 8 kg, GARANTAT!!!
1. "Koncing nut" este cunoscut in China, America si Europa ca "Bomba Incediara de Grasime" - actioneaza mai intai diminuand straturile adipoase de pe talie si abdomen, astfel se obtine un efect rapid de slabire si in acelasi timp veti fi plini de energie avand treptat o piele mai ferma datorita functiei tehnologice de hranire a celulelor care accelereaza semnificativ metabolismul si regleaza greutatea corpului.
2. "Garcinia Cambogia" a carei principala calitate este aceea de a transforma grasimea in energie, metabolismul organismului revine la nivelul normal iar grasimile se acumuleaza cu greu sau aproape deloc deoarece celulele ajung la forma lor normala, fara grasimi, ele fiind arse.
3. "Mar" activeaza celulele moi ale muschilor stomacali permitindu-le restabilirea elasticitatii si revenirea la capacitatea normala a stomacului in timp ce se micsoreaza considerabil apetitul.Calitatle marului: slab energetice (au 54 kcal la 100 de grame) merele au o multime de insusiri - fibre, multe oligoelemente si minerale, zahar natural, vitamine. Consumate in fiecare zi, combat colesterolul si protejeaza sistemul vascular.
4. Kiwi dizolva repede proteinele din carne si stopeaza absorbtia de grasimi. Kiwi si substantele nutritive
Fructul Kiwi contine o gama larga de substante nutritive:
- luteina, o substanta care este apreciata din ce in ce mai mult pentru eficacitatea ei in reducerea riscului de aparitie a cancerului, a bolilor de inima si in prevenirea cataractei. Kiwi este considerat a fi, dupa porumb, fructul cu cea mai bogata sursa de luteina.
- fructul kiwi contine toate tipurile de fibra care protejeaza impotriva bolilor de inima, a diabetului, cancerului, etc.
- cuprul este un mineral cu rol vital in procesul de crestere a copiilor pentru ca ajuta la intarirea oaselor, la dezvoltarea creierului si la construitea sistemului imunitar.
- alte minerale si substante: magneziu, fier, calciu, vitamina E, B6, C, acid folic, magneziu, crom, potasiu.
2. COMPOZITIE
Acest produs este un fel de mâncare de sanatate, care este, in principal, facuta de koncing nuca garcinia cambogia de mere kiwi glucomannan fibra de konjac extract de cartof-dulce celuloza Bazat pe funcional de test acest produs a fost certificata de a poseda functii de sanatate si de a pierde greutate.
Koncing nuca, garcinia cambogia de mere, kiwi, glucomannan fibra, extract de konjac de cartofi si de celuloza dulce.
Se administreaza 1 capsula la 24 ore, 350mg/capsula.
3. MOD DE ADMINISTRARE
1 capsula la 24 ore, 1capsula are 350 mg.
4. NERECOMANDARI
Copii sub 16 ani, femei însarcinate, persoane cardiace, cu boli de rinichi, persoane hipertensive, diabet zaharat, boli cornice sau acute.
5. APROBARE
Cele de mai sus se dovedesc conform aprobare "WSYZ(1998) NR 0875"
PRODUCATOR
Produs fabricat de: GUANGZHOU YOUFANG BIOLOGICAL TECHNOLOGY Co.Ltd.
0
18-01-2009, ora 20:06
goranca
Nu este medic/terapeut
goranca
am luat capsula de slabit arpfarm.la inceput nu am simtit nimic, dar poate ca si faptul ca le-am luat si pe perioada menstruatiei.am dureri de 4-5zile adica:1zi cand am inceput sa-mi fie rau ma durea spatele di sub coasta partea stanga de abia mergeam;2zi de rau am incept sa merg mai bn am luat supozitoare si spatele nu ma mai durea ;3-4-5 zi ma doare sub coasta am cateodata stare de amara in gura si durerile de sub coasta partea stanga si putin bratul stang.e normal asa sunt reactiile lui?urgent raspuns maine ma duc si la doctor!
0
19-01-2009, ora 17:04
mariacristina
Nu este medic/terapeut
mariacristina
V-ati ingrasat dupa ce nu a-ti mai luat capsula? Mie mi se pare ca eu m-am ingrasat la loc (mi s-a stricat si cantarul)
0
19-01-2009, ora 19:00
goranca
Nu este medic/terapeut
goranca
nu mai luati mi-a afectat ficatul.acum tin regimul de la hepatita cronica.iubeste sanatatea.
0
28-01-2009, ora 21:36
a. carlos
Nu este medic/terapeut
a. carlos
pt. anonimmm

spune-ne si noua exact denumirea produsului cu ceai verde, cum arata ambalajul, il gasim in farmacii sau la plafar? caci suna interesant... adica... ceai verde exista in muuulte variante, dar poate ca nu toate au efectele de care ne vorbesti tu
0
28-01-2009, ora 22:55
a. carlos
Nu este medic/terapeut
a. carlos
multumesc, anonimmm
daca nu le gasesc in comert, o sun pe domnisoara
mai greu e cu ora de dinaintea mesei, ca nu prea am ore fixe de masa. dar o sa incerc
multumesc pentru promptitudine
0
17-03-2009, ora 10:27
dolce76
Nu este medic/terapeut
dolce76
buna gagici,
am inceput si eu sa iau capsula minune.am luat o cutie pe care a impartit-o soreste cu colega mea, ca sa vad pana la sf lunii ce efet are.daca mi-a bine continui daca nu ma opresc.revin cu comentarii. va pup pe toate
0
21-03-2009, ora 13:54
dolce76
Nu este medic/terapeut
dolce76
buna din nou gagici, am revenit dupa 5 zile ca sa va spun comentarile mele asupra pastilei.in primele 2 zile a fost mai greu ca nu puteam sa dorm noaptea dar mi-am revenit pe urma.acum dupa 5 zile am vrut sa vad ce efect au si m-am cantarit.2 kg in 5 zile.sunt ok si beau apa multa de sete.va pup si mai vb
0
24-03-2009, ora 10:30
alitm
Nu este medic/terapeut
alitm
buna! eu am luat capsula de slabit..intradevar la inceput nu a avut nici un efect si am slabit 5 kg intr-o sapt..dar dupa acea saptamana a inceput sa imi fie si mie rau..le-am oprit fiind oricum fericita ca am slabit destul de mult repede si fara nici un efort...singura problema ar fi ca acum..dupa 4 luni sunt mai rotunjoara cu 10 kg.Asta e..la mine nu a avut un efect prea bun..mi-a fost si rau si dupa am ajuns la o greutate care nu am mai avut-o in viata mea..poate depinde si de fiecare om, de organismul fiecaruia..nu stiu ce sa spun..
0
09-05-2009, ora 18:10
danutza_26
Nu este medic/terapeut
danutza_26
buna fetelor care ati luat super slim ???ce parere aveti?? ati slabit??ati mai pus la loc??
0
12-05-2009, ora 16:54
valy_clau74
Nu este medic/terapeut
valy_clau74
Buna tuturor,

Am citit aproape toate postarile de pe forum si m-am ingrozit cat de multa lume este inconstienta, si isi face rau singura. Eu am 35 de ani si in urma cu 14 ani cand am ramas insarcinata aveam 42 de kg, dupa nastere am ramas cu 56kg. Toate kg s-au topit usor in decurs de 1 an, si am ajuns la 47 greutatea mult visata, la 42 eram cam slaba ce-i drept. Pe cand era baiatul meu in clasa a3a m-am ingrasat in 3 luni aproape 13kg, adica aveam deja 60, mai mult decat in toata sarcina. Dar nu am mancat mai mult sau mai nesanatos, insa nimeni nu a putut sa-mi spuna de ce m-am ingrasat asa mult. Am primit o explicatie plauzibila:"poate ai ceva cu glanda tiroida". Se prea poate insa greutatea asta am avut-o aproape un an dupa care in 3 luni am ajuns iar la 47, fara niciun regim sau ceva de genul asta. Anul trecut in decembrie am ramas insarcinata dupa 14 ani, dar sarcina am pierdut-o la 7 sapatamani, in ianuarie am facut chiuretajul, si doctorita mi-a recomandat anticonceptionale timp de 3 luni macar. Am luat, dar in trei luni, am asimilat aproape 8 kg adica acum am 55kg. Stiu ca nu este foarte mult insa imi doream sa slabesc repede asa ca ma gandeam sa iau pastile de slabit, insa m-am razgandit dupa ce am citit pe mai multe forumuri. Aproape 80% din cele citite spun ca sunt daunatoare si fac destul de mult rau, asa in cat m-am decis: mai bine asa plinuta si aproape de familie decat slaba si in spitele. Eu mai am si spasmofilie asa ca nu cred ca voi rezista. Am 158 cm, si de aceea doream sa dau un pic jos, insa cu pretul sanatatii mele, nu!!!
Doream sa dau un sfat amatorilor de senzatii tari: Nimik nu se compara cu sanatatea, acum poate ca nu ne pasa insa mai tarziu vom dori sa dam anii acestia pe sanatatea de mai tarziu. Eu una nu voi lua pastilele aste nici daca vor fi gratuite, pentru ca nu este asa, daca ar fi ok si nu ar avea probleme, ar avea toate avizele medicale internationale, insa la noi se vand si in farmacii desi nu sunt avizate. Unde poate duce dorinta de inavutire a unora, vor calca si pe cadavre in drumul spre bogatie. Insa ale cui cadavre, ale tinerelor care cred ca pot arata ca manechinele din revistele de moda (care culmea, mai sunt si trucate). Oare ce pedeapsa li s-ar potrivi acestor (afaceristi)? cred ca ar fi ok sa ii incadram la trafic de droguri nu? Cine tine la sanatatea lui nu cred ca v-a lua aceste otravuri.
Ma bucur ca exsista aceste forumuri pentru ca am aflat la timp ce prostie era sa fac.
0
20-05-2009, ora 23:30
Kitty_cta
Nu este medic/terapeut
Kitty_cta
Buna tuturor, eu iau capsula de slabit de la Arpfarm de 13 zile, maine o voi lua pe a 14-a si, desi mananc putin, cred k am redus cantitatea de hrana cam la 1/2 de cand o iau, nu am slabit deloc:((. Efecte adverse nu a avut asupra mea, ma simt la fel ca inainte, adica bine, nu am ameteli, nici insomnii, nici palpitatii, nici dureri de cap, nimic din toate acestea... Sunt absolut DISPERATA sa slabesc, imi pusesem speranta in aceasta pastilutza, care mi-a luat ca prin minune toate poftele pe care inainte mi-era imposibil sa le stapanesc:( Nu inteleg de ce nu pot da jos, desi transpir foarte mult( dintotdeauna), desi beau foarte multa apa si mananc dietetic. Recunosc ca sunt destul de comoda, sport nu prea fac, decat merg pe jos, cand am ocazia, adica de vreo 3 ori/ saptamana, in jur de 5 km.:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((:(((((((((((((((((:(((((((((((((((:::(((((((((((((
0
26-05-2009, ora 11:17
igvoicu
Nu este medic/terapeut
igvoicu
Eu iau pastila de slabit de ieri. Deocamdata nu am mari probleme, decat ca aseara mi-a scazut tensiunea. Aveam 10/5. Pulsul era normal. Oare suplimentele (gen calciu, magneziu) ajuta? Si mai am ceva: sunt putin ametita. E normal?
0
28-05-2009, ora 20:01
lalul
Nu este medic/terapeut
lalul
buna.mi-am comandat si eu pastilel.abia astept sa ajunga.mi-e frica dupa ce am vazut ce scrieti voi aici...dar sper..sa nu m-i se intample nimic rau.voi ati luat dieta de 28 de zile in care zice ca slabesti 14 kg?si atat ati slabit?sau mai putin?as vrea mult as slabesc.e un vis pt mine.
0
29-05-2009, ora 02:10
mikiy
Nu este medic/terapeut
mikiy
Salut, e ora 2 AM, vreau sa spun ca ieri am luat si eu capsula si nu am avut nici o reactie neplacuta, cineva spunea mai sus ca i sa facut pilea ca de gaina, mi sa intamplat si mie de 2 ori in rest nimic, tin sa mentionez ca de 10 ani am hipotiroidism si in timp am luat 35 kg., am in jur de 95 la 1'68 cm. deci am mult de dat jos, nu am vazut nici un comentariu despre cineva care are hipo... ca si mine, eu personal cred ca o sa'mi fie bine pt. ca metabolismul meu este foate lenes, ( puteti citi despre hipotiroidie) de la institutul parhon am inteles ca in tara noastra una din zece pers. este afectata de aceasta boala. Deci ieri am luat capsula si am baut si o cafea tare.ma simt excelent, in ceea ce priveste somnul de obicei dorm spre dimineata.va voi tine la curent.
0
29-05-2009, ora 08:55
igvoicu
Nu este medic/terapeut
igvoicu
Eu am foarte multe kg de dat jos. Mie si rusine sa spun cate.
Sunt la a 5-a "Pastila de slabit" Pana acum mai putin cu aproape 3 kg.
Tin si regim. Sport nu prea, chiar deloc. Nu am avut insomnii, dar nu beau decat o jumatate de cafea/zi.
Sper sa mai rezist.
0
30-05-2009, ora 20:11
lalul
Nu este medic/terapeut
lalul
va rog as imi raspundeti care este "capsula de slabit"?
slimball sau super slim?ca eu nu ami intaleg nimic.care e mai buna?eu mi-am comandat slimbal.de luni o sa incep cura.deja sunt dezamagita pt ca am auzit ca super slim e mai buna si cu ea se slabeste mai mult.dar slimball e mai scumpa...de ce?
;((
0
31-05-2009, ora 00:23
mikiy
Nu este medic/terapeut
mikiy
pt. lalul
http://www.capsuladeslabit.net/tipuri-de-capsule/capsula-de-slabit-arpfarm-78/
0
16-06-2009, ora 10:58
liar
Nu este medic/terapeut
liar
Incepand cu 21 mai 2009 am luat zilnic cate o capsula de Super Slym aveam 84 kg. la 1, 67m., azi 16 iunie am 77 kg. si mai am de luat cateva pastile si le voi lua in pofida tuturor zvonurilor. De altfel mi-am mai cumparat o cutie pentru faza a doua. Sunt surprinsa de rezultat, am intradevar gura uscata, imi e putin rece la picioare, desi e cald, transpir mai mult dar beau apa plata si ceai verde.Nu imi e foame dar mananc moderat, nu imi e pofta de dulce ca inainte, nu mai rontai seara la tv nimic. Mananc parca mai multe fructe ca de obicei. Imi doresc sa mai slabesc dar nu excesiv avand in vedere ca am o varsta (59) si poate pielea mea nu ar mai raspunde la o scadere atat de brusca.Se stie ca ideal e sa scazi maxim 3 kg. pe luna dar noi femeile (indiferent de varsta) ne dorim sa pierdem daca se poate intr-o noapte tot surplusul.Deocamdata nu am probleme desi in nici o luna am scapat de 7 kg..M-ar interesa daca dupa incetarea curei (3 luni) exista riscul yo - yo adica castigarea in greutate din nou daca vreuna din voi a tinut cura asa cum este ea prezentata in prospect, respectiv prima faza 1 luna /1 capsula pe zi, a doua faza o luna /1 capsula la 2 zile si faza 3 o luna o capsula la 3 zile.Poate nu e lipsit de importanta va mai spun ca eu am luat capsula dimineata pe nemancate la aceeasi ora 7 Multumesc.
0
16-06-2009, ora 11:47
lady_in_black
Nu este medic/terapeut
lady_in_black
Bai gagici, lasa-ti-o dracului de capsula de slabit!!! Eu am incercat aproape tot ce se poate in materie de slabit, incepand de la Herbalife, hoodia, tot felul de mizerii de pastile comandate pe net sau din reviste, clarinol, inclusiv porcaria asta de pastila, care mi-a dat niste palpitatii de-am zis ca mor.Stateam in pat si -mi batea inima ca si cum as fi facut o tura de stadion.M-am documentat si aceste pastile au in componenta lor o doza f mare de amfetamina( dati pe google amfetamina si cititi despre simptome si efecte).Asa ca am lasat-o moale cu pastilele de slabit.Am fost la nutritionist, mi-a dat un regim ok, cu ajutorul caruia am slabit pana acum in 3 saptamani 5 kg, ma simt bine, pe langa asta mi-am facut un abonament la electrostimulare si impachetari.
Credeti ca daca pastilele astea era marea smecherie, marea cheie a slabitului, nu lua toata lumea? Nu ar fi fost toata lumea slaba?!Think twice!
Si la final un banc: stiti cum ar arata lumea fara barbati? Plina de femei grase si fericite!!!:D
pa!o zi buna!
0
16-06-2009, ora 12:17
lady_in_black
Nu este medic/terapeut
lady_in_black
*erau.sorry
0
18-06-2009, ora 04:38
mikiy
Nu este medic/terapeut
mikiy
Salut! am scris mai sus...despre problemele mele cu greutatea, inainte de a luat capsula m'am documentat ff bine si am citit sute de comentarii pe mai multe forumuri, am facut asta pt. ca eram f sceptica in ceea ce priveste medicamentele "minune" de orice fel, de'a lungul anilor am incercat orice, chiar si dieta hidrica cu xenical recomandate de medicul Ieseanu de la inst. Parhon. Totul a fost in van pana acum o luna cand am aflat de aceasta capsula despre care aveam 2 informatii. 1-de la pers. care au slabit si 2- din presa ca sunt periculoase si prospectul nu afiseaza intocmai tot ce contine. Recent cica s'a descoperit ca in afara de plante si fructe mai contine si un derivat din amfetamina (Subutramina). Dupa ce am aflat toate astea am citit tot ce se poate gasi despre capsula de slabit, subutramina si efectele care le'au avut pers. ce scriu pe forumuri.
tin sa va anunt ca subutramina contin toate medicamentele de slabit, din punctul meu de vedere nu este nici o problema daca contine aceasta substanta, problema este ca nu este mentionata pe prospect. Daca ar fi fost mentionat acest lucru, capsulele nu se mai puteau vinde ca 100% naturale, in consecinta nu erau interzise si se vindeau in farmaci( fara titlul natural 100%) si "doar" cu recomandarea medicului nutritionist. Oricum dupa ce m'am documentat cat am putut eu.in ciuda avertismentelor unora, care ii cred pe cuvant ca s'au simtit ff rau, eu am fost convinsa pt. prima oara dupa multi ani ca aceste capsule, daca intradevar asa cum spun ff multi dintre forumisti ca accelereaza metabolismul, am fost convinsa sa le iau. Va reamintesc am hipotiroidie de 10 ani, in timp am luat 35 kg si asta nu este singura problema a acestei boli (pt curiosi cautati pe google) metabolismul meu incetinise f mult, in ciuda tratamentului ma simteam mereu epizata si tot timpul eram putin ametita si somnolenta permanenta, exact ca organismul unui om f batran.nu ma mai recunosteam si din cauza scaderii calitatii vietii mele eram si depresiv nervoasa. Satula de doctori, parhon, clinici private, tot felul de medicamente de slabit, cure esuate, fitnes
(sportul imi place), leacuri babesti, hormoni dereglati, constipatie cronica si dependenta de ceaiuri diuretice, am hotarat sa incerc aceasta capsula. Pentru prima oara in 10 ani eu slabesc si nu invers, sunt uimita, dar e real.
Pe 28 Mai am luat prima capsula, am scris in noaptea aceea despre asta, mai sus. Dupa 2 zile am cumparat un cantar si aveam 96kg 700gr dupa mai putin de 2 saptamani aveam deja 91si jumatate, acum am 90.am avut dreptate mie aceste medicamente in afara de sete si de lipsa cu desavarsire a poftei de dulce, chiar mi'au accelerat metabolismul mi'a reglat scaunul...si nu mai simt nevoia sa dorm deloc dupa amiaza. Eu mi'am facut 2 randuri de analize inainte de asta si am repetat acum 2 zile analizele, surpriza totul e la fel, totul este in parametrii normal.in plus la analiza de hipotiroidie mia iesit ca si cum nu as avea boala ci doar un risc de'a o face.deci la limita.
Oamenii care vor sa ia...indiferent ce medicament pt. slabit sa faca analize inainte, au murit oameni de la o gripa mai puternica doar pt ca aveau o boala de inima nedescoperita, prospectul acestor capsule scrie clar contraindicatiile, de exemplu eu cred ca o persoana care are hipertiroidism (metabolism accelerat) si nu stie de aceasta boala.daca ar lua acest medicament sigur ar ajunge imediat la urgente.
Fiecare dintre noi poate avea reactii diferite depinde de metabolismul fiecaruia, nu ignorati importanta analizelor cu sau fara boala, dupa varsta de 25... organismul imbatraneste treptat.
Sper ca impartasind cu voi aceste experiente.sa va fi ajutat sa intelegeti ca acest medicament nu'l poate lua oricine.
Nu imi este frica de ce tot spun autoritatile...pt ca traiesc in Romania! si stiu ca fiecare ecou mare facut pe teren si in presa are si un alt substrat, intotdeauna e vorba de bani, dupa cum am vazut pe forumuri mesaje din 2007 sunt convinsa ca acest medicament a surclasat multe altele care se vand de ani buni in farmaci si desigur care contin chiar ele subutramina. Va puteti informa desigur!
Logica imi spune ca aceste capsule nu pot contine amfetamina pura sau in concentratie mare pt. ca aceasta se poate vinde pe bani frumosi nu la cativa zeci de ron, o capsula are 350 mg...oricum cantitatea unei capsule unice care se ia zilnic e mica, deci cantitate de subutramina e infima probabil. V'as spune multe despre medicamentele care se vand perfect legal si pe reteta, despre cate chimicale contin (moartea ficatului incet si sigur), sa nu mai zic de alimentele cu care ne haranim...oameni buni cine are curiozitate despre tot ce il poate afecta.se poate documenta usor, sunt oameni ce traiesc zilnic aceste realitati, dar nu pot vorbi decat aici pe net sub anonimat pt. a nu'si pierde amarata de paine care o castiga greu si cu pretul tacerii.
Aveti grija de voi, multa sanatate nb.!
0
18-06-2009, ora 14:50
mikiy
Nu este medic/terapeut
mikiy
scuze, am facut o greseala de pronuntie.corect este; SIBUTRAMINA
0
06-07-2009, ora 18:25
MihaelaP
Nu este medic/terapeut
MihaelaP
Buna tuturor,
Eu am inceput sa iau de aproximativ 2 saptamani niste tablete numite Phyto Silhouette facute de Laboratoarele Medica, scrie pe flacon ca sunt aprobate de Ministerul Sanatatii, au data de expirare pe flacon si au urmatoarea compozitie: guarana, ceai verde extract, orthosiphon, seminte din struguri rosii extract, tarate de grau, aloe si fucus.
Ca administrare se recomanda 3-6 cp / zi si este un flacon cu 150 comprimate.
Citind cele scrise de voi realizez ca singura reactie avuta a fost de transpiratie nu chiar excesiva dar oricum mai multa ca de obicei si poate ca un pic mai multa moleseala, nesemnificativ. Insa am luat numai 2 pe zi (odata) pentru ca am avut o oarecare teama. De-abia ieri am luat 3 pe zi (2 odata si 1 a doua orara) si nu am simtit alte reactii decat cele descrise.
Stie cineva ceva despre aceste pastile, adica le-a mai luat cineva ? Eu nu vreau sa slabesc decat 5-6 kg dar pana acum nu am sesizat nici o schimbare - nu ma deranjeaza ca m-am ingrasat vreo 5 kg, ma deranjeaza...burta :-) Am inceput sa fac si ceva sport.insa nu vad nimic deocamdata.ma gandesc ca 5 kg nu ar trebui sa fie greu de dat jos...De mancat nu mananc mult.mananc normal si destul de variat, poate uneori un pic dezorganizat...
Astept cu nerabdare raspunsurile si sugestiile voastre.Multumesc.
0
10-07-2009, ora 01:22
andruzzy
Nu este medic/terapeut
andruzzy
buna...de 7 zile iau capsula de slabit si nu am dat jos nimic pana akm desi am ameteli uneori transpir si inca mai am insomni.a mai patit cineva la fel?va pup
Adaugă un comentariu / răspuns
505 comentarii 1 2 ..... 151617 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.