pastile de slabit

15-03-2009
mihaela f
Nu este medic/terapeut
mihaela f
eu sint o romanca maritata in it cu un cetatean italian, el a fost mereu slab dar dintr-o data a inceput sa se ingrase, a facut analize care au dedus ca are probleme cu tiroida (tiroida mica si lenesa, hipotiroida) si nu stiu ce cu diabetul, el ia urmatoarele medicamente: GLUCOPHAGE (metformina 1000mg) si EUTIROX 100 microgrammi (levotiroxina sodica). Intrebarea este urmatoarea: dupa cum v-am spus ca s-a ingrasat destul de mult, si acum ca sa slabeasca ar vrea sa ia niste pastile de slabit, care contin: Nuca koncing (18%); Fruct de Garcinia morella (13%); Mere (16%) ; Kiwi (13%), Glucomanani (12%), Extract de radacina de tapinambur (16%) si Extract de Dioscorea esculenta (12%). Va rog sa-mi spuneti daca acest produs pentru slabit o sa-l afecteze daca il conbina cu medicamentele ce el le ia deja? multumesc si asp. rasp. dumneavoastra cit mai curind posibil.
2 comentarii
0
15-03-2009, ora 19:47
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ar trebui sa nu-i faca rau caci in compozitie vad ca sunt numai produse naturiste.Orice medicament de slabit are si prospect.Uita-te la efecte secundare sau la contraindicatii si vezi daca se spune ceva referitor la diabet sau afectiuni tiroidiene.Numai bine!
0
16-03-2009, ora 11:06
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Daca este vb despre vestita pastila de slabit care se afla pe piata la noi atunci ii poate face rau.Eu am probleme cu hipofiza si am incercat acea pastila iar medicul mi-a interzis total sa o mai iau
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.