pastile de crom pentru reducerea dulciurilor

20-07-2013
doareueu
Nu este medic/terapeut
doareueu
buna ziua!am 17 ani!am inceput sa iau pastile de crom pt faptul ca aveam o pofta muult, muult prea mare de dulciuri multe zile!au avut efect in perioada in care le-am luat, iar la 1 sapt si un pic dupa ce am terminat sa le iau a inceput sa imi revina iarasi pofta de dulciuri, nu ca inainte, dar pofta tot a fost...
am luat asa:
2 saptamani, de pe la sfarsitul lui iunie(20 si ceva iunie)pana aproape de jumatatea lui iulie.Azi iar am inceput sa iau.Intrebarea mea este:
cat timp trebuie sa le iau?mama a intrebat la farmacie si o farmacista i-a spus ca minim o luna si inca o luna de pauza, alta farmacista de la o alta farmacie i-a spus ca nimim 2 luni si o luna de pauza!Deci ce sa cred?eu stiu de chestia asta cu cromul de la cineva care e stomatolog, dar nu am apucat sa intreb si cat timp ar trebui luat!
eu sunt multumita de silueta mea-am 1.78 si 70 de cm in talie-sunt un pic mai masiva, mamanc sanatos, nu beau sucuri, nu mananc fast-foos sau mancaruri grase, nu imi place carnea(nu mananc aproape deloc-la 2 saptamani daca mananc din supa niste carne), nu mananc mezeluri, nu fumez, alerg in fiecare dimineata 3km continuu, merg multi km pe jos zilnic, dar trebuie sa recunosc ca mi-e frica sa nu ma ingras, pur si simplu si de aceea nu vreau sa mananc dulciuri multe, in afara de asta este periculos si cu diabetul, stau si cu frica asta, avand in vedere faptul ca bunica are diabet(care orice prajitura facea trebuia sa aiba kilograme intrebi de zahar) si lui mama i-au zis sa o lase neaparat mai usor cu dulciurile-are si glicemie mare si colesterol la fel de mare, in afarA DE asta am avut cateva episoade in care mi s-a facut greata de la duciuri.si vreau sa scap de aceasta dependenta, daca i-as putea spune asa, dar nici nu vreau sa fac lucruri gresite!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.