paradontoza-lucrare sau placa, plss???

20-05-2009
LilianaSpiridon
Nu este medic/terapeut
LilianaSpiridon
Buna ziua,
Am 43 ani si am paradontoza (afectata numai partea din fata jos-cam 4-5 dinti).Medicul imi recomanda placa flexibila, deoarece in 3-4 ani e posibil sa mai imi pice si alti dinti, iar pe aceasta placa se poate fixa dintii afectati (scosi si pusi altii ).Nu prea imi suna bine placa, ce repercursiuni ar fi daca nu as pune placa si as vrea o lucrare ce ar trebui sa fac pentru a preveni si a ajuta ceilalti dinti sa ramana asa.Multumesc
2 comentarii
0
20-05-2009, ora 22:48
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Pentru varsta dvs., in cazul in care ceilalti dinti nu sunt f afectati de parodontoza nu vad de ce nu se poate o punte...(lucrare fixa)...chiar ii si solidarizeaza. Treb luate in calcul mai multe insa.treb vazuta o radiografie panoramica si aczul clinic.
0
21-05-2009, ora 19:59
LilianaSpiridon
Nu este medic/terapeut
LilianaSpiridon
Buna ziua, din nou
Ce parere aveti de biodentaplast, asta mi-a recomandat mie.Este buna, se mentine bine, cam cat se poate garanta cu ea, binenteles comparabil cu lucrarea fixa.
Multumesc din nou.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul