par gras, rog parerea unui medic

17-09-2008
crisa_craciun
Nu este medic/terapeut
crisa_craciun
Buna ziua,
Am o mare problema cu ingrasarea parului la radacina. am ajuns sa ma spal o zi da, una nu, daca nu si zilnic. si culmea este ca spre varfuri pare uscat. am incercat o multime de sampoane de la farmacie, pe care am dat " o caruta de bani" si degeaba.
Va rog sa imi recomandati un tratament, un sampon, orice, nu conteaza cat costa, dar sa fie eficient.
Va multumesc anticipat!
9 comentarii
0
17-09-2008, ora 00:00
Kurt
Nu este medic/terapeut
Kurt
tra la la
0
17-09-2008, ora 00:00
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
ceva de genul aveam si eu. la radacini era gras, si la varfuri atat de uscat, incat il tundeam f des. dar si-a cam revenit cu produse de la Kallos. sampon si balsam. se gasesc si in magazinele mai mari.
0
19-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
si eu am aceasta problema iar medicul dermatolog mi-a zis ca nu prea e nimic de facut, asa ca ma spal in fiecare zi pe cap ;)) produsele kallos le folosesc si acum dar fara nici un efect, la mine!!
0
19-09-2008, ora 00:00
crisa_craciun
Nu este medic/terapeut
crisa_craciun
multumesc frumos fetelor
0
27-09-2008, ora 00:00
yellow
Nu este medic/terapeut
yellow
Eu am incercat sa ma spal cat mai rar posibil pt ca mi se ingrasa parul a doua zi dupa spalare si era al naibii de enervant. Acum ma spal de cel mult 2 ori pe sapt si e bine. S-a imbunatatit si radacina si varfurile care culmea, sunt destul de uscate. Ma gandeam la revalid.(?)
0
04-07-2012, ora 10:11
India lidia
Nu este medic/terapeut
India lidia
Eu am folosit un şampon uscat între două spălări, care m-a ajutat ca părul să nu aibă aspect gras.
0
05-07-2012, ora 22:18
LauraMariaB
Nu este medic/terapeut
LauraMariaB
Pentru parul gras iti recomand sa folosesti pudra de talc.Absoarbe foarte bine umezeala si deci grasimea.Te dai seara inainte de cucare si pana dimineata o sa dispara, nu o sa fii alba in cap;) Eu asta folosesc si ma spal de doua ori pe saptamana, chiar si odata:)
0
17-05-2018, ora 12:09
oimodi
Nu este medic/terapeut
oimodi
La recomandarea unui prieten am folosit samponul impotriva matretii de la Regivero pentru a nu avea par gras. Pentru mine a fost bun nu mai am probleme cu parul gras. Poate te ajuta
0
17-05-2018, ora 15:51
dog4life
Nu este medic/terapeut
dog4life
renunta o perioada la lactate si mancaruri grase

singurul sampon bun este de la favisan antiseboreic ala e singurul care a mers pt mine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamente pentru păr făcute acasă
  • Sfaturi pentru cei ce doresc să se radă în cap
  • Niveluri foarte mari de substanțe chimice regăsite în produsele de îngrijire a părului (studiu)
  •