papilom de lueta

16-03-2013
ioana f moldovan
Nu este medic/terapeut
ioana f moldovan
buna am 33 ani si am fost diagnosticata cu papilom de lueta, prin martie anul trecut am fost la operatie dupa nici 6 luni iar mi s-a facut si din nou l-am operat va rog sa ma lamuriti si pe mine ce se intampla, e ceva de care nu o sa scap niciodata?sunt foarte speriata va rog sa ma ajutati
19 comentarii
0
16-03-2013, ora 19:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cum a fost scos papilomul?
clasic, cauter, laser, radiofrecventa
cred ca a fost scos incomplet...
de unde sunteti?
0
16-03-2013, ora 21:27
ioana f moldovan
Nu este medic/terapeut
ioana f moldovan
sunt din cluj, papilomul a fost scos prin cauterizare am mai vb cu un medic de la oclinica de renume din cj si mi-a spus ca trebuia monitorizat si ca ar putea sa mi-l ingete dar mi-a zis ca el nu imi garanteaza ca nu se face din nou.Tot timpul mi s-a facut dupa raceli puternice cu dureri in gat, acuma este ca si o besica pe lueta dar ma deranjeaza ptr ca am tot timpul senzatia de corp strain in gat, ce sa fac?
0
17-03-2013, ora 13:13
ioana f moldovan
Nu este medic/terapeut
ioana f moldovan
vreau sa spun ca acum mi se face din nou tot dupa o raceala
0
17-03-2013, ora 16:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mergi la clinica prof Cozgarea.. au aparat pentru chirurgie cu radiofrecventa
trebuie scos cu tot cu luieta...
o sa ai avantajul ca nici n.o sa mai sforai la batranete
0
17-03-2013, ora 18:58
ioana f moldovan
Nu este medic/terapeut
ioana f moldovan
si atunci ce imi recomandati sa nu ma mai duc sa il inghete?Deja nu mai stiu ce sa fac pt ca ii a treia oara cand se face.E dureroasa aceasta interventie?Nu o sa am probleme la vorbit daca o sa imi scot si lueta?Si la clinica orl mi-am facut cele 2 operatii dr necula violeta
0
17-03-2013, ora 19:19
ioana f moldovan
Nu este medic/terapeut
ioana f moldovan
acuma am fost la domnul dr silviu albu si el a zis ca o sa il inghete.Pana acuma am fost la 3 clinici si nu mai am incredere la un moment dat am luat si relaxirem
0
15-05-2013, ora 18:43
ioana f moldovan
Nu este medic/terapeut
ioana f moldovan
revin din nou in luna martie am fost sa imi inghete papilomul de pe lueta dar dupa nici 2 luni mi-a revenit basica din varful lui care ma deranjeaza farte tare va rog sa imi spuneti daca scoaterea intregii luete este dureroasa sau este cu riscuri ca de doi ani ma confrunt cu problema asta va rog sa imi trimiteti un raspuns multumesc
0
16-05-2013, ora 09:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
scoaterea luetei cu un aparat cu Radiofrecventa
NU este dureoasa, se face cu anestezie locala, un puf si o mica injectie
ansa care taie lueta cu radiofrecventa.. face in acelas timp si rezectia si cuagularea vaselor de sange
procedura dureaza 5 minute, fara sangerare, fara sutura cu fir...
0
02-06-2013, ora 21:54
adina 91
Nu este medic/terapeut
adina 91
am o mare nelamurire care ma macina... am 22 de ani, la 19 ani am fost operata pentru un papilom la lueta care la biopsie a iesit a fi un papilom lueta scuarmos. atunci medicul orl a optat pentru taiere sub amestezie locala. am intrebat care e cauza aparitiei si a zis ca e posibil un virus luat din aer sau de pe fructe nespalate! am doua pisici in casa, se poate sa fie de la ele? nu am avut simpome nici inainte nici dupa si nu a existat recidiva !as vrea sa stiu daca acest papilom are vreo legatura cu virusul hpv, despre care se tot vorbeste ca e cauza cancerului! odata avut acest virus el ramane in corp? stiu ca nu sunt analize prin care se poate depista ! si mai ales pe perioada pe care am avut papilomul, virusul a putut fi luat de cei din familie? e nevoie de control regular la orl ? multumesc din suflet ! sanatate !
0
10-11-2013, ora 23:25
ioana f moldovan
Nu este medic/terapeut
ioana f moldovan
Buna seara, revin din nou cu vechea mea problema papilomul de lueta cauterizat de 2 ori si inghetat odata.Am prins o raceala de 2 saptamani si iar incepe sa se faca simtit destul de bine, daca am mers la medic a zis ca nu are cum sa fie facut din nou am si niste secretii foarte nasoale, mi s-a spus ca de la stomac le am, am facut analize cu gramada si e ok daca am zis sa il extirpam de tot toata lumea se uita la mine ca la urs mi s-a spus ca nu se poate asa ceva.Va spun sincer ca nu mai stiu ce sa fac pt ca imi afecteaza foarte mult viata am stari de iritatie si nervozitate simtindu-l tot timpul acolo va rog din suflet sfatuiti-ma ce sa fac si unde sa ma mai duc.Va multumesc!
0
13-11-2013, ora 09:35
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
o cale ar fi la pascani..sau in cel mai apropiat oras universitar unde gasiti un cabinet care lucreaza cu radiofrecventa
0
13-11-2013, ora 21:05
ioana f moldovan
Nu este medic/terapeut
ioana f moldovan
va multumesc din suflet o seara buna sa aveti in continuare
0
12-12-2013, ora 20:00
ioana f moldovan
Nu este medic/terapeut
ioana f moldovan
Buna seara din nou am din nou probleme cu lueta tot asa dupa raceala m-am uitat in oglinda si nu am vazut nimic crescut pe ea dar ma deranjeaza foarte tare la orice medic ma duc imi spune ca nu am nimic acolo cum am spus si alte dati mi se spune ca de la stomac dar la stomac nu am nimic.De cand mi-a fost inghetat am si niste secretii foarte urate care pana atunci nu le-am avut as fi dispusa sa vin pana acolo la d-voastra sa ma vedeti chiar daca nu il taiati de tot macar sa il miciti cumva ca mi se pare mica dar cam groasa va rog din suflet sa ma ajutati si sa imi spuneti de ce acte am nevoie sa vin la d-voastra.Va multumesc din suflet
0
13-12-2013, ora 11:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca esti din judetul iasi.. este nevoie de bilet de trimitere de la med de familie
daca esti din alt judet se plateste consultatia 60 lei
0
13-12-2013, ora 12:14
ioana f moldovan
Nu este medic/terapeut
ioana f moldovan
Ok dar va rog sa imi spuneti programul d-voastra m-ar interesa imediat dupa sarbatori ca pana atunci nu am cum sa ajung acolo si sa imi spuneti unde va gasesc vin din jud cluj va multumesc ptr raspunsuri o zi buna
0
14-12-2013, ora 17:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
programaul este zilnic
pentru persoanele din afara localitatii este fara limita de timp
programarea se face la tel - cu 2-3 zile inaine de a veni
0
19-12-2013, ora 04:06
ioana f moldovan
Nu este medic/terapeut
ioana f moldovan
buna seara indrznesc sa scriu la aceasta ora deoarece din cauza luetei m-am trezit am inghitit si am simtit ca si cand mananci ceva si o ia pe unde nu trebuie am fost azi adica ieri la medicul de familie si mi-a zis ca mi putin rosu gatul dar ma deranjeaza lueta in ultimul hal pana acuma nu am mai avut aceste simtome va rog sa imi spuneti ce se intampla multumesc din suflet ca pana ajung la d-voastra mai este si ma deranjeaza parca as avea un nod puternic in gat care nu dispare
0
19-12-2013, ora 04:10
ioana f moldovan
Nu este medic/terapeut
ioana f moldovan
asa o simt ca si pe un nod puternic in gat si la inghitire spasme v-am spus ca si cum mananc ceva si o ia anapoda si pana ajung la d-voastra mai este si va rog sa imi spuneti cum va pot contacta intre craciun si anul nou ca ma tem ca nu mai pot sta asa
0
19-12-2013, ora 17:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sunt la program 27.. 30 si 31
pana atunci se poate Prednison 2 la 8 ore 1 zi
si peurma borenar 1 seara
local in gat.. sprey Bioaparox 2 puf din 4 in4 4ore
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: