dupa operatia de pancreas (cancer), mai am dureri

23-09-2009
aali
Nu este medic/terapeut
aali
In decembrie 2007 am fost diagnosticat cu cancer la cap de pancreas, am fost operat in ian.2008, operatia a fost o reusita, analizele pana acum sunt bune, dar inca mai am dureri? Este ceva normal?
5 comentarii
0
25-09-2009, ora 17:51
Mariia
Nu este medic/terapeut
Mariia
aali, cum s-a depistat cancerul ? ce analize au fost concludente ? multumesc ! sanatate !
0
25-09-2009, ora 22:13
aali
Nu este medic/terapeut
aali
cancerul sa depistat cam greu, am facut icter toti mi-au zis ca am hepatita la Bals rezultatele au fost bune, C.T il aveau stricat si am fost la clinica particulara de am facut C.T+transaminazele erau foarte mari.C.T a fost cel mai concludent.mersi
0
10-10-2009, ora 18:02
Mariia
Nu este medic/terapeut
Mariia
Ali, tocmai am primit prin e-mail un mesaj despre un tratament cu ALOE VERA si ma grabesc sa-ti aduc si tie la cunostinta. Nu am intervenit cu nimic in text. Mesajul este mai lung, daca vrei ti-l pot trimite la o adresa de e-mail. Multa sanatate !

Reteta pentru curarea CANCERULUI :
1. 1/2 sau 1 kg.de miere de albine .
2. 2 frunze mari sau 3frunze mai mici de Aloe Sábila ( Vera )
3. 3 linguri de Cognac, Whisky sau Tuica ( ca dilatator ).
Se sterge praful de pe frunze si spinii se indeparteaza.Apoi, planta se taie in bucati mici. Astfel taiata planta, se introduc toate elementele intr-un mixer si se mixeaza, pana se face o pasta vascoasa. Astfel se poate deja intrebuinta.
Se poate pune in frigider sau lasa afara, dupa dorinta fiecaruia.
NU TREBUIE SA SE SCOATA PARTEA EXTERIOARA A FRUNZEI SI NICI SA NU SE TREACA PRIN SITA ACEST REMEDIU !!!
0
10-10-2009, ora 21:10
aali
Nu este medic/terapeut
aali
Multumesc frumos!-*, din cate stiu alcoolul si in combinatie cu altceva face rau la pancreas, daca esti interesata am si eu ceva din Aloe Vera fara alcool

(*modificat de admin)
0
13-10-2009, ora 14:02
riciu
Nu este medic/terapeut
riciu
Draga aali, te rog daca vrei sa-mi trimiti si mie aceasta reteta, te rog mult, sunt f interesata!! -*.Multumesc mult !


(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici