pacanit in urechea stanga

20-05-2015
matura1978
Nu este medic/terapeut
matura1978
Buna ziua,

numele meu este Constantin si sunt din Alba Iulia


astazi dimineata dupa ce m-am trezit am observat ca am niste pacanituri in urechea stanga. Nu ma doare urechea...doar parca simt ca e asa usor inflamata...simt asa sa zic un fel de jena.parca e un pic infundata...si am aceste pacanituri.


despre ce poate fi vorba..?


multumesc pentru ajutor
6 comentarii
0
20-05-2015, ora 20:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 simplu dop de ceara
2. otita externa
3. catar tubar
consult ORL este obligatoriu
tratamentul difera
0
20-05-2015, ora 20:45
matura1978
Nu este medic/terapeut
matura1978
va multumesc pentru raspuns, maine ma prezint la medic


o intrebare mai am daca se poate: ce este catar tubar?
0
21-05-2015, ora 21:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ai scris cumva pe google..si nu i aflat raspunsul?
0
25-05-2015, ora 16:47
lati
Nu este medic/terapeut
lati
Buna ziua, de circa 1 luna jumate mi - a aparut in tragus o mica umflatura nedureroasa.Am lăsat - o asa pana ieri, cand, tot palpand- o a inceput sa se mărească.La palpare se simte ca si o galma tare acoperită complet de piele.Am mers azi la un consult orl si mi- a dat sa ma dau cu fluocinolon pana joi de 2 ori pe zi, spunând că e un cos.Intrebarea e cum poate fi un cos avand in vedere ca e acolo in ureche de aproximativ 1 luna jumatate? Ce parere aveti?
0
25-05-2015, ora 19:44
lati
Nu este medic/terapeut
lati
Pare ca e o umflatura cartilaginoasa pe cartilagiul tragusului, nu e rosu, nu doare, doar stiu ca e acolo.Ce poate fi domnu Dr?
0
25-05-2015, ora 20:14
lati
Nu este medic/terapeut
lati
Tot azi l-am dus si pe baietelul meu la dr pentru ca dintr-o nara, mai precis dreapta, are secretii purulente de cateva zile.Dr s-a uitat in nas si a zis ca este inflamata zona de langa polipipe partea dreapta, de pe partea unde ii curge nasul..Asta ma ingrijoreaza.Polipii i-au fost scosi anul trecut.Ne-a dat bixtonim Xylo de 3 ori pe zi urmanad ca joi sa mergem in control.Ce inseamna inflamatia de langa polipi?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.