ovarul stang ma doare cumplit in urma unui act sexua! Ce sa fac?

22-02-2007
peta
Nu este medic/terapeut
peta
Buna ziua!In timpul ultimului act sexual pe care l-am avut partenerul meu a facut o miscare mai brusca la un moment dat si am simtit o durere sfasietoare cam in dreptul buricului in interior.ca si cum m-ar fi injunghiat cineva.De atunci(de o sapt) ovarul stang ma doare in continuu si foarte rau cand merg pe jos sau cand fac efort.De atunci nu am mai avut contact sexual?Este trecator sau trebuie sa merg la medic?
6 comentarii
0
22-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Eu te compatimesc pentru faptul ca ai asteptat o saptamana pana sa intrebi pe forum daca sa mergi la medic sau nu! BINEINTELES CA TREBUIE SA MERGI LA MEDIC!!!!! In situatii de genul acesta se pot intampla multe lucruri urate, care se pot complica pana la ati pune viata in pericol (exemplu : un chist de ovar care s-a torsionat, adica s-a rasucit in jurul propriei axe) !
0
26-02-2007, ora 00:00
peta
Nu este medic/terapeut
peta
multumesc mult pentru raspuns!maine o sa merg la medic.abia acum am vazut mesajul deoarece cateva zile nu am avut net fiind plecata din localitate.m-am cam speriat.sper sa nu fie atat de grav.
0
26-02-2007, ora 00:00
peta
Nu este medic/terapeut
peta
o sa va tin la curent cu ce a spus medicul.
0
01-03-2007, ora 00:00
RANIELLA
Nu este medic/terapeut
RANIELLA
CE A SPUS MEDICUL?
0
14-04-2007, ora 00:00
amazoan@
Nu este medic/terapeut
amazoan@
simt aceeasi durere si eu de vreo 2 ani si ceva.dar cred ca e de la anexita
0
15-05-2007, ora 00:00
peta
Nu este medic/terapeut
peta
buna ziua.oarecum am reusit sa scap de acele dureri.medicul a spus sca nu e nimic pe fond ginecologic. durerile au trecut de la sine in timp. Va multumesc mult pentru indrumare!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Crampe la ovare - ce ar putea fi
  • Realizarea atlasul ovarului uman cu rezoluție la nivel celular - un pas spre crearea ovarului artificial
  •