otomastoidita stanga !!

16-06-2010
Dima Silviu
Nu este medic/terapeut
Dima Silviu
buna ziua !! inca din copilarie aveam dureri de cap foarte mari care durau uneori chiar si o zi intreaga iar de cateva luni am inceput sa imi simt urechea stanga infudata si aproape ca nu mai aud cu ea ! am fost la medic orl am tinut tratament cu antibiotice, am facut insuflatii tubare, si nimic. senzatia de infundatura persista.am fost si la neurolog pt durerile de cap, am facut un rmn iar concluziile sunt urmatoarele:otomastoidita stanga.deci problema tot la ureche e, creierul fiind absolut normal, fara tumori, lovituri etc.pe rmn apare o chestie ciudata, si va rog, dak puteti sa imi spuneti ce anume poate fi, in cazul in care ati mai vazut cazuri similare, pt ca medicul orl-ist dupa ce a vazut a spus ca singura solutie ar fi o operatie in care sa vada concret ce e acolo! intrati pe linkul urmator pt a vedea poza de pe rmn si acea pata foarte ciudata :
http://img692.imageshack.us/i/64700399.png/
iar in cazul in care voi fi nevoit sa fac operatie puteti sa imi recomandati o clinicaspital si desigur doctor specializat in astfel de situatie !?
2 comentarii
0
16-06-2010, ora 16:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. am vazut imagienea..
este Colesteatom.
intradevar trebuie operat... in clinica ORl specializata pe urechi..
Iasi, Bucuresti, Cluj, Timisoara...
0
16-06-2010, ora 16:18
Dima Silviu
Nu este medic/terapeut
Dima Silviu
multumesc pentru raspuns !!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.