otita seroasa

13-11-2010
simona ani
Nu este medic/terapeut
simona ani
Am fost diagnosticata cu: Otita seroasa secundara unei infectii de cai respitatorii. Am facut tratament cu Augmentin apoi Avelox, Arcoxia, Aerius, Vibrocil, Inhalatii, mi s-au facut anemizari tubare dar urechea mea este de 2 sapramini infundata si nu a cedat deloc. Va rog, daca aveti un remediu pentru mine, sa-mi raspundeti. Multumesc mult, anticipat!
4 comentarii
0
14-11-2010, ora 09:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trimite audiograma si timpanograma pe mail
0
09-03-2012, ora 13:32
gianina iftim
Nu este medic/terapeut
gianina iftim
buna ziua dl dr..am fost diagnosticata acum 3 zile cu otita medie acuta pe dreapta si otita medie seroasa pe stanga...ca tratament am primit augumentin, parasinus si bixtonim...dupa 3 zile nici un efect...tratament urmat cu strictete...dupa cat timp apar primele efecte? sau ce as mai putea lua asau face ca sa imi recapat mai recapat mai repede auzul...ca e tare dificil si mai ales pt mediul unde lucrez...va multumesc anticipat si astept rasp...
0
09-03-2012, ora 13:46
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
e nevoie si de tratament local
1 gume de mestecat. mereu. pentru a forta deschiderea trompei lui eustache
2 incalzit Urechea cu saculet cu sare, sau bec cu infrarosu, sau bioptron, sau uscatorul de par.
3 dupa ce ati tinut cald la ureche.. se pune degetul in interiorul urechii si se apasa des si repede spre timpan
produce un efect de vibratie a timapnului si imbunatateste auzul
0
09-03-2012, ora 14:53
gianina iftim
Nu este medic/terapeut
gianina iftim
va multumesc din suflet...si inca o intrebare.cam la cat timp, apar imbunatatiri???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: