otita nou nascut

31-10-2009
ioana_86
Nu este medic/terapeut
ioana_86
puiul meu are 5 saptamani.
am fost la o luna la mediccul de fam care ne-a spus ca avem un otita...desi bebe nu-mi parea sa aiba simtome.
ne-a dat sirop ospen o jumatate de lingurita la 12 ore si otis 3 picaturi la 8 ore.
pentru ca face garda in spital...am mers pe mana lui. 7 zile am facut tratamentul
dupa 2 zile de la oprirea lui bebe a inceput sa planga mai ales seara ft tare si sa frece capul de mine in general sa adoarma greu si in general in brate. nu are febra si nu curge nimic din urechiusa. pana luni nu gasesc pe nimeni la dispensar...ce sa fac sa reiau tratamentul cu ospen?
3 comentarii
0
31-10-2009, ora 13:21
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Doamna faceti o MARE tampenie cu acel ospen! S-i dati unui bebe de NUMAI 5 saptamani un astfel de antibiotic toxic si cumplet inutil care nici nu a vindecat vreodata pe nimeni, mai ales ca diagnosticul este total ambiguu.
Cand dupa un tratament copilului ii merge mai rau ca inainte inseamna ca i-ati daunat !
Fugiti de antibiotice si de astfel de medici si mergeti la un medic naturist sau homeopat.

Cititi postul acesta sa vedeti cat de bun este acest tratament cu ospe (ca si celelalte date de medici):
forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=154id_cat=45id_prod=32643anc=108022
0
31-10-2009, ora 18:35
ioana_86
Nu este medic/terapeut
ioana_86
multumesc de sfat. am sa incerc. oricum sper sa-i treaca lui bebe sau poate.nu e otita. multumesc inca o data
0
01-11-2009, ora 14:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pentru orice diagnostic ( otita, amigdalita sau rinita) pus de medicul de familie.. consultati si un medic ORL.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.