otita medie supurata urechea stinga

29-06-2014
doamne
Nu este medic/terapeut
doamne
Buna ziua
am o fetita de 3 ani si de la o raceala urita (nas cu mucus verde si tusa plina)ia curs o ureche am consultat um medic ORL IA DAT PRIMA DATA ZINNAT, BIORINIL SI AERIUS, SI BROHEXIM PRT TUSE, DUPA AM FOST LA CONTROL SI IA SCHIMBAT TRATAMENTUL IA DAT MEDROL TIMP DE 5 ZILE CITE JUMATATE DE PASTILA LA AMIAZA, CALOBA PICATURI si sinupret 15 picaturi de 3/zi, astea a durat pe parcursul a doua luni am revenit la control si nea zis ca trebuie sa stam internate ca nu sa refacut bine inauntru, neam internat si ia facutantibiograma si ia iesit stafyloccocus auriu (spp.coag.pof)am facut tratament zinacef injectabil 14 zile si ciprinol pulbere 10zile concomitent dupa tratament totul a fost ok dar de citeva zile iar ii curge urechea un lichid incolor si miroase urit, si bucatele mici ca si cun ar fi zapada.am fost la medicul de fam si ia dat zinnat 7 zile si paracetamol, vom merge la control pe 18 iulie, am fost la recuperari si a vazuto si la microscop daca are timpanul fisurat si a zis ca totul e ok.asta e povestea noastra. as vrea sa stiu daca aceasta recidiva ar fi de la stafyloccocus si cum pot afla daca e patogen sau nu ca d-na dr nu mia zis.la ultimul control a zis ca totul e bine dar tot ii curge urechea As dori ceva recomandari Ea este bine nu-i galesa dar imi mai zice ca o doare din cind in cind ii pun otocalm si ii trece.eu sint din Vaslui si tot tratamentul lam facut la iasi la sf. Maria
Va multumesc
2 comentarii
0
16-07-2014, ora 21:24
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Cum este o afectiune ORL recidivanta pentru orice nou episod este indicat sa tineti legatura doar cu medicul ORL pediatrie.Succes!
0
17-07-2014, ora 09:34
doamne
Nu este medic/terapeut
doamne
Buna ziua.Multumesc de raspuns imtre timp am foast la medic facem injectabil cefort 7 zile cu gentamicina.O zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: