otita medie bilaterala cutimpan fisurat

19-08-2009
Tricia
Nu este medic/terapeut
Tricia
Buna ziua,
Ma numesc Patricia si locuiesc in SUA. Mama mea care locuieste in Otelu-Rosu, Caras-Severin m-a vizitat in vara aceasta si a inceput sa se plinga de dureri foarte mari in urechea dreapta. In luna noiembrie a anului 2008 a fost tratata pentru otita a urechii stingi. Otita a revenit in urechea dreapta. Am dus-o la un doctor ORL aici si a spus ca are deviatie de sept si din aceasta cauza otita medie apare tot timpul si ca are nevoie de operatie, deasemenea timpanul e perforat. Otita a revenit din nou, acum la urechea dreapta. Se trateaza cu Biseptol si are dureri ingrozitoare.
Din pacate nu imi pot permite sa-i platesc operatia in SUA si neavind asigurare medicala e ingrozitor de scump.
As dori sa stiu daca intr-adevar deviatia de sept poate cauza otita medie supurata se ce as putea face pentru ea. Imi puteti recomanda un doctor in Timisoara in care sa pot avea incredere ca o sa-i gaseasca cauza acestei otite si o sa o putem vindeca????
Va multumesc.
2 comentarii
0
19-08-2009, ora 18:24
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cititi mai bine aici pe site cati intra zilnic cu probleme mari dupa ce au fost la ORL, probleme care nu s-au reparat deloc ci au devenit si mai grave.
Consultati mai bine un medic homeopat, astfel de afectiuni la ureche sunt VINDECABILE incredibil de usor cu ajutorul homeopatiei si incredibil de greu de medicina clasica. Daca homeopatia da gres puteti apela oricand la operatie sau altceva.
Deviatia de sept nu trebuie neaparat sa aiba de a face cu cauza otitei, asa spun doctorii cand nu mai stiu ce sa faca.

Gasiti medici homeopati buni peste tot - si in Timisoara - si o consultatie va costa extrem de putini fata de
o operatie si are sansa sa vindece omul.
Mai ales ca medicina nu stie cauza la astfel de boli si opereaza des in speranta ca aduce ceva, dar garantie nu exista, asa cum se vede aici dupa multe operatii.
0
30-08-2009, ora 00:30
imihaela52
Nu este medic/terapeut
imihaela52
draga tricia, iti recomand sa iei o trimitere de la medicul de fam al mamei tale catre clinica orl din timisoara care se afla langa posta.pot sa-ti spun ca nu plateste nimic mama ta daca e asigurata sau plateste contributiile cas.aici lucreaza o echipa f competenta, condusa de un prof. universitar, din pacate nu i-am retinut numele.eu am fost acolo cu trim. din petrosani, si pot sa spun ca am ramas impresionata de ce am vazut acolo.in feb am facut sindrom vestibular generat de o otita netratata si perforatie de timpan.sunt bine acum.fa tot posibilul si ajungi cu mama ta la aceasta clinica.succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.