otita media

16-04-2010
georgi24ro
Nu este medic/terapeut
georgi24ro
buna ziua,
Am o fetita de 1 an si jumatate si povestea mea incepe cu o luna in urma cand a avut rosu in gat cu mucisori, tuse si respiratie greoaie.Am luat tantum verde-spray, zyrtec, curatam nasucul cu ser, antitermice. Pentru ca nu-i trecea febra dupa 3 zile pediatra ne-a prescris o saptamana de augmentin bis. Ne-am revenit, dar dupa o saptamana din nou febra. Ni s-a recomandat sa vizitam un dr. ORL, ne-a diagnosticat cu otita medie bilaterala. Am luat augmentin ES, zyrtec, ibuprofen, si niste picaturi de nas rinoref. Ne-am revenit, dar dupa o saptamana, din nou febra. Pediatra ne-a dat cefaclor si de data aceasta gentamicina pentru ca otita nu era vindecata. Din cunostintele mele vagi am avut un semn de intrebare legat de gentamicina. Ca sa fiu mai linistita am mers din nou la ORL-ist. Acum suntem in tratament cu Cefaclor, Zyrtec, Ibuprofen si o data pe zi luam un prafulet bronhovaxon.Nu mai facem febra dar stau cu frica daca dupa acest tratament ni se spune din nou ca nu mai avem nimic si la o saptamana din nou febra si o luam de la capat.
Daca nici de data asta nu se trateaza otita, unde ajungem sau care este solutia cea mai sumbra?
va multumesc anticipat pentru raspuns!
2 comentarii
0
16-04-2010, ora 16:20
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pai cu medicamente chimice nu se vindeca nimic, asta e problema nr. 1.
A doua problema este ca medicul face experiente pe copil.
Sa numaram medicamentele luate: tantum verde-spray, zyrtec, augmentin, augmentin ES, ibuprofen, rinoref, cefaclor, gentamicina, bronhovaxon.
9 medicamente diferite, unele luate de mai multe ori.

Facem pariu pe ce doriti ca fata nu se vindeca, caci nu are cum cu astfel de medicamente.
Singura solutie de a o vindeca este sa apelati la medicina homeopata consultand un homeopat adevarat (nu toti care face zic ca fa chomeopatie o si practica cu adevarat) sau la medicina naturista, care este insa mai slaba. Dar pe drumul pe care ati luat-o nu ajungeti decat din boala in boala. Si e pacat la aceasta varsta. Mergeti cat mei repede la un medic homeopat. Unde locuiti ?
0
16-04-2010, ora 16:23
georgi24ro
Nu este medic/terapeut
georgi24ro
in constanta, in tomis nord
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.