si de 1 saptamana si jumatate tot ii curge o sectetie din ureche

07-01-2013
dragutza_35
Nu este medic/terapeut
dragutza_35
buna ziua, nepoata mea are varsta de 14 ani si de 1 saptamana si jumatate tot ii curge o sectetie din urechea folosit niste picaturi recomandate de un medic dar azi dupa multe dureri si scurgeri abundente a fost iar la medic, altul de data aceasta si acesta a extras din ureche puroiul colectat.ca tratament ia recomandat cefort injectabil care nu vreau sa il dau pentru ca acesti medici mereu recomanda cefort pentru orice ajutati-ma sunt disperata ce imi recomandati are dureri ff mari si e si umflata.a diagnosticato cu otita acuta supuroasa
5 comentarii
0
07-01-2013, ora 15:28
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
in cazul acesta cred ca este bine sa ascultati medicii pentru ca daca e otita supurata se poate complica cu otomastoidita sau meningite sau alte probleme mai grave pe care nu le doriti doar de incapatanare. cefort este un bun antibiotic. daca va indoiti de calitatea lui, atunci cereti sa se faca un examen bacteriologic din secretiile din ureche si vedeti la ce sunt sensibili germenii de acolo. dar este riscant oricum sa lasati netratat.
0
07-01-2013, ora 15:35
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
am avut si eu ceva de genu...poate nu chiar asa grav dar durerile de ureche le am de cand ma stiu, , , ma ajuta intotdeauna alcoolul boricat dar totusi in cazul fetitei tale injectiile au rolul de a trata infectia, poate ar trebui sa urmeze tratamentul recomandat de medic...sanatate
0
07-01-2013, ora 15:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
orice otita are riscul complicatiilor mastoidiene sau meningiene
daca evolutia la tratamentul ambulator nu e buna.se impune internare in clinuca orl, acolo medicii stiu cat se piate astepta cu tratamentul si cand sa se intervina chirurgical pentru a preveni comllicatiile
0
07-01-2013, ora 16:18
dragutza_35
Nu este medic/terapeut
dragutza_35
domnule doctor va rog frumos sa imi recomandati alt tratament pentru ea.Cefort mi-au dat si la cealalta nepoata de 1an jumate au spus ca are infectie urinara ca a iesit foarte putin modificat sumarul de urina deoarece nu am reusit sa il luam normal ca nu vroia sa stea copilul cu punguta intre picioare si la cateva zile a facut rujeola.
0
07-01-2013, ora 19:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mergeti in cel mai apropiat oras universitar si internati copilul in clinuca ORL
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: