otita?

04-02-2012
cosminasimona
Nu este medic/terapeut
cosminasimona
buna ziua!nu sint in tara de aceea va rog sa-mi dati niste sfaturi.de citeva zile ma doare urchea stinga, imi pocneste iar cind se intimpla asta apare si durerea.am incercat si mia pus picaturi in ureche ce am avut alcool boric sa cam asa ceva(nu vad ce scrie pe etichetta scrisul fiind de mina)la momentul punerii ma luat o durere groaznica.am repetat si a2a zii dar efectele au fost aceleasi.nu pot merge aici la medic deoarece numi pot permite.ce sfaturi imi dati?va multumesc
7 comentarii
0
05-02-2012, ora 12:44
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. tratament pentru nas /desfundat, curtat, inhalatii, spalaturi nazale
2. in ureche se pune ap oxigenata calda, se elimina toare secretiile din ureche si se usuca interiorul urechii cu uscatorul de par
0
28-03-2012, ora 21:13
iorguu
Nu este medic/terapeut
iorguu
bun seara dl dr am facut timpanograma si cu rezultatu mam dus la orl si acolo ma consultat si mia zis ca am otita seroasa cronica si mia dat sprai nasonex 2 pufuri dimineata si urmeaza sa ma duc la control dupa 1 saptamana si mia dat sa fac si audiograma si am facuto si mia zis doamna dr ca nu am problema cu auzu dar cu rezultatu sa ma duc la orl dumneavoastra ce ziceti este bun tratamentu va multumesc fff mult o seara buna cu respect
0
29-03-2012, ora 10:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
e bun
dar trebuie neaparat incalzita urechea.., mestecat mereu guma de mestecat. gasesti o minge de plaja.. si o umfli.. de cateva ori pe zi
0
29-03-2012, ora 11:22
iorguu
Nu este medic/terapeut
iorguu
va multumesc din suflet pentru raspunsu promt dar imi permit sa va mai intreb este posibil ca din cauza otitei seroase cronica la urechea dreapta si dseviatie de sept si trompa lui eustche infundata sa am piuitu in ureche azi ma duc si cu audiograma la orl este posibil cu tratament sami treaca piuitu va multumesc mult cu un mare respect va doresc multa sanatate o zi buna
0
30-03-2012, ora 18:48
iorguu
Nu este medic/terapeut
iorguu
bun ziua dl dr ma scuzati ca va deranjez din nou am fost la orl cu audiograma si nu mia zis ca as avea probleme cu auzu dar mia bagat un tub in nas nara dreapta si mia bagat niste ser si a zis ca desfunda trompa lui eustache mia bagat se pana lam simtit in gura si sa scuip iar dupa ma pus sa ma tin de nas si sa fac presiune pe urechi si atunci in urechea dreapta mia pufait scurt si iam zis si a zis cai bine iar cu piuitu din ureche a zis ca o sa treaca treptat in timp dv ce ziceti e bine va mutumesc si va rog din nou sa ma scuzati daca am insistat din nou va multumesc si va doresc tot binele din lume cu respect
0
30-03-2012, ora 19:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ataseaza audiograma si timpanograma pe adresa mea pe hotmail
0
30-03-2012, ora 20:42
iorguu
Nu este medic/terapeut
iorguu
va multumes pentru raspunsu primt dar nu stiu cum sa atasez poaza cu audiograma si timpanograma finda fata mea nu este acasa are servici la iasi si cand o sa vin acasa va promit in mod sigur va mutumesc fffff mult cu mult respect sanatate multa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: