otita-amigdalite

04-04-2013
Gabrielamantu
Nu este medic/terapeut
Gabrielamantu
Buna ziua, ma numesc Gabriela si am 23 de ani. De foarte multi ani am o mare problema legata de amigdalite, nu le pot elimina deoarece sufar de aritmie cardiaca, Va rog ajutati-ma cu un sfat deoarece mi-am distrus si ficatul la cate antibiotice am luat, de cel putin 8-10 ori pe an am infectie mai intai la amigdalite apoi urca la urechi si ca de obicei doctori din Irlanda ( aici locuiesc ) imi prescriu augmentin si solpadol (paracetamol si codeine contine aceasta tableta ).Daca ies afara trebuie mereu sa pun o esarfa la baza gatului deoarece e de ajuns sa respir aer rece sau sa beau putina apa rece sau prea fierbinte ca in maxim 2 ore deja amigdalitele sunt inflamate si in 24 de ore imi apare durerea specifica otitei.Va multumesc anticipat.
2 comentarii
0
04-04-2013, ora 18:44
nagy zsolt
Nu este medic/terapeut
nagy zsolt
Buna ziua ma numesc ramona domnu doctor as dori sami ras la cateva antrebari mama mea are 39 ani si acum o luna cand sa sus la medic a aflat ca are inflamatie la colon gros si ia zis ca e caz de operate dar medicii din Barlad nu o opereaza pentru ca a zis ca e pe risc e adevarat asa cv ca se poare antanpla cv an operatie sau dupa sai apara conplicatii?medicii eau dat tratament dar nu se simte bn pn ca e caz de operatie dar e frica sa faca operatie sa nu i se antanple cv grav va multumesc
0
04-04-2013, ora 21:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pt.Gabriela
exista posibilitatea moderna dea micsora amigdalele cu laser sau Radiofrecventa

pt.Nagi

trebuei facuta o internare in cinica universitara Iasi sau Bucuresti.. pentru investigatii serioase in clinica d eGastrologie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.