osteosinteza cu placa si suruburi a ulnei stangi

30-06-2011
draogsbn
Nu este medic/terapeut
draogsbn
buna. am si eu o intrebare. in data de 13.05.2007 am fost operat la mana stanga, doamna doctor a zis sa ma duc dupa 1 an la extragerea de placute si suruburi insa din lipsa bani a mai trecut inca 4 ani azi in 30 junie 2011 am vrut sa imi fac programare si sa ma internez pentru extragere insa doamna doctor la telefon posibil sa bage frica in mine ? sau are dreptate ? a zis ca e posibil sa nu mai poata scoata placuta de acolo cu totu ca eu simt suruburile la suprafata si le chiar pot prinde cu degetile. daca ma puteti ajuta cu un sfat si sa imi spuneti are dreptate ? care sunt sansele dupa aceasta perioada sa nu se mai poata scoate ? sau ce este de facut. mie nu mi greu sa le las acolo tinand cont ca nu am reactii adverse dar nu se stie niciodata pe viitor ce se poate intampla nu ? va rog sa ma ajutati cu un raspuns sau un sfat ce este de facut.va multumesc anticipat
2 comentarii
0
30-06-2011, ora 14:38
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Daca materialul nu va jeneaza, il puteti lasa acolo unde se gaseste, insa cu riscul de a-l extrage foarte greu atunci cand va fi necesar.
Pe de alta parte, daca suruburile se simt sub piele, pot fi usor inlaturate.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
30-06-2011, ora 14:53
draogsbn
Nu este medic/terapeut
draogsbn
buna ziua. va multumesc in prin plan pentru promptitudinea raspunsului.
in caz ca doamna doctor nu o sa doreasca sa ma opereze, si da raspunsul este ca se simt si chiar se vad denivelarile sub piele..as putea gasi un spital sau cabinet particular cu personal calificat in domeniu pentru aceasta operatie ? banuiesc ca e ceva minor in domeniul ortopediei..si daca da un pret estimativ pentru aceasta operatiunea care ar fi tinand cont de aspectul ca sunt inca elev. (nu am prea avut multa tangenta cu domeniul medicinei sau neamuri ori parinti care sa ma indrume sau sfatuiasca de acea va rog sa ma ajutati) va multumesc pentru raspuns cu stima dragos stan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul