osteomalacie rahitism

19-10-2015
helpmike
Nu este medic/terapeut
helpmike
Buna ziua, numele meu este Mihai am aproape 21 de ani, am o problema mai deosebita care ma bantuie de ceva timp si nu mi-o pot scoate din cap, aproape ca am intrat in depresie. Probabil eu sufar de osteomalacie( nu am consultat un medic) tocmai de aceea sunt aici, simptomele mele ar fi urmatoarele:
durere osoasa, in special in jurul umerilor
incheieturi, antebrat si degete mai mici decat ale unor fete
marimea piciorului este de 37 cm(incaltaminte)tibia si genunchiul relativ mici in comparatie cu ceilalti baieti.
mandibula mea este mai mica decat in mod normal iar dintii sunt putin strambi.
fruntea este putin iesita in afara
si penisul lasa de dorit.
VREAU din tot sufletul meu sa gasesc o solutie la varsta mea in care pot sa schimb lucrul acesta...aproape ca intru in depresie si vreau sa stiu daca exista o solutie sau un tratament hormonal in care sa ma mai dezvolt macar putin nu foarte mult, incat sa ajung la limite relativ normale, precizez ca membrii familiei nu sunt pitici sau slabi sau nedezvoltati, decat eu. Va rog sa ma ajutati cu cateva idei despre ce tratament ar trebuii sa urmez. Multumesc.
3 comentarii
0
19-10-2015, ora 19:16
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu se poate asa ceva. Trebuie sa mergeti la un endocrinolog sa va faca un examen clinic, sa va trimita sa faceti niste analize. Altfel in functie de ce sa stabileasca tratamentul ?
Pai ?
Mergeti la medicul de familie si luati trimitere la endocrinolog si rezolvati problema.
0
19-10-2015, ora 22:31
helpmike
Nu este medic/terapeut
helpmike
Dar se mai poate face ceva la 21 de ani? asta ma intereseaza foarte mult. daca ma mai pot dezvolta macar putin.
0
21-10-2015, ora 00:25
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Intra pe site-ul Hofigal. Am descoperit ca au un tratament pentru crestere. Te duci pe afectiuni. Scrie-le pe mail povestea ta si vezi de te pot ajuta cu ceva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.