osteocinezine - la ce foloseste?

08-03-2009
pony
Nu este medic/terapeut
pony
Buna seara.Am si eu o rugaminte, mi se misca un incisiv si mi sa recomandat un medicament: OSTEOCINEZINE. imi poate spune cineva la ce foloseste acest medicament?
4 comentarii
0
08-03-2009, ora 21:49
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Osteocynesine este un medicament oarecum homeopatic, produs de firma franceza Laboratoires Boiron. Face parte din categoria complexismelor, care sunt amestecuri de substante in dilutie joasa, eventual cu substante in doze cantaribile, alese pe criterii statistice, deci sunt la limita dintre homeopatie si fitoterapie. Este folosit in prevenirea osteoporozei, in intarirea oaselor si ligamentelor.
0
08-03-2009, ora 21:56
pony
Nu este medic/terapeut
pony
Multumesc pt raspuns.In cazul acesta cum ma poate ajuta acest medicament pe mine?Nu o se mai miste dintele?
0
09-03-2009, ora 00:17
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Daca medicamentul va reusi in misiunea lui de a intari sistemul de ancorare a dintelui in alveola lui, atunci nu o sa se mai miste dintele. Pentru aceasta insa, trebuie sa incepeti tratamentul cu 2 tablete pe zi (sau mai mult, daca asa v-a recomandat) luate la distanta de mese.
0
09-03-2009, ora 15:42
pony
Nu este medic/terapeut
pony
Multumesc mult pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul