ortopedie

25-04-2010
lili67
Nu este medic/terapeut
lili67
Buna seara! Sotul meu are paralizie nerv sciatic popliteu extern de la o fractura, are si ligamentele incrucusate rupte, ligamentul extern este operat, nu prea are stabilitate pe picior, a cazut in baie cu piciorul sub el, si nu s-a mai putut ridica, cand a vrut sa puna piciorul jos nu a mai putut, l-a durut foarte rau genunchiul si muschiul iar muschiul era cam tare, a stat 2 zile la pat i-am facut tador injectabil si midocalm, a inceput sa mearga in carja dar tot il doare iar dupa 5 zile am mers la tara si a stat cateva ore in picioare iar seara cand s-a pus in pat avea piciorul foarte umflat, muschiul foarte contractat, si i-a aparut o vanataie cam mare pe muschi si il doare. Va rog sa imi spuneti cam ce ar avea si ce trebuie facut?
1 comentarii
0
26-04-2010, ora 10:21
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ar putea sa ia remediul homeopat Arnica CH15 de 1-2 ori er zi, (se suge cate o granula sub limba )care il va ajutat atata la vantaie, cat si la dureri si la reparatia mai rapida a rupturilor. Remediul costa 6 lei si se gaseste la farmacii care au remedii homeopate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.