dureri de nas, tample si cap + ameteli

11-06-2010
maria 34
Nu este medic/terapeut
maria 34
Buna ziua.Am dureri de nas, ameteli, tample si cap.Anul trecut am fost la orl mi sa spus ca sunt de la nevralgi am urmat un tratament cu aspirina, paracetamol plus si picaturi de nas, mi-a trecut acum au aparut iar nustiu ce sa mai fac daca poate sa ma ajute cineva.Va rog frumos.
20 comentarii
0
13-06-2010, ora 12:46
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
incepe cu o radiografie SAF.. sa vezi daca nu e sinuzita !!!
0
13-06-2010, ora 13:16
maria 34
Nu este medic/terapeut
maria 34
Va multumesc d-nul dr o sa va urmez sfatul.Sa aveti o zi buna.
0
15-06-2010, ora 13:58
maria 34
Nu este medic/terapeut
maria 34
V-am urmat sfatul am fost la orl si mi s-a spus ca am o alergie nu am sinuzita.Mi-a dat ampicilina, pinosol si inhalant.Sper sa-mi revin dar sa stiti ca va multumesc pt sfat si va apreciez pt ca chiar va pasa de cei ce va cer sfaturi.Sanatate multa.
0
16-06-2010, ora 14:57
maria 34
Nu este medic/terapeut
maria 34
d-nul dr am inceput tratamentul ce mi-a recomandat dr la care am fost, dar ma simt rau din el am o stare de agitatie in orice caz nustiu ce sa fac sa-l mai continui ce ziceti d-voastra?
0
16-06-2010, ora 15:11
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
NU vad de la ce medicament ai avea agitatia..
ce tensiune ai????
cum folosesti inhalantul? cate picaturi pui?.. poate ai exagerat cu el?..
0
16-06-2010, ora 17:47
maria 34
Nu este medic/terapeut
maria 34
Tensiunea dupa cate stiu este buna, acum nu am mai luat-o, inhalatul seara pun vreo 10picaturi in apa fiarta, pun un prosop pe cap cu fata in jos si inhalez, picaturi pun 2in fiecare nara, o fi ca sunt si purtatoare de virus b?sa-mi faca rau la ficat, dar nu cred ca are treaba el, dar durerile de nas, tample, ameteli sa trebuieasca sa merg la vreun pshiiatru nustiu ce sa mai zic ca nu am avut anul acesta o zi sa-mi fie bn.
0
16-06-2010, ora 18:04
mariust
Nu este medic/terapeut
mariust
BUNA ziua.am 17 ani.am avut o sinuzita am tratao..am scapat de ea...am luat antibiotic...pe urma am fost diacnosticat cu rinita alergica...care o am si acuma...DAR.. IN SCHIMB. am o problema cu urechile..cand inghit si casc se aud niste pocnituri in urechi...va rog eu mult ce poate sa fie???k ma confrunt cu aceasta problema de 2 ani..akuma sa mai agravat...de ex : daca joc fotbal sau sar in sus..in urechea dreapta aud ceva..care se zgaltana..se misca...ce poate fi...un dop de ceara sau ce????ureche nu ma doare..doar daca stau in curent mult timp..ma doare un pik..maine poate trec pe la orl sa fac un consult sa vad ce poate fi...is foarte agitat din cauza acestor zgomote pe care le aud.va rog frumos..sa imi raspunda cineva daca a mai patit ca mine.multzumesk anticipat.
0
16-06-2010, ora 22:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
lili.
inhalatiil ese fac in cantitati mici, , in pahar de 200 ml + 2-3..maxim 5 pic de inhalant.. si cu un prosop se acopera paharul si fata pana la Nas.. Sa NU cuprinda si ochii si capul !!!!!
trebuie sa stii ce tensiune ai, daca nu ai anemie.. si alte probleme de circulatie care duc la ameteli si stare generala de rau.( mergi la med. de familie pentru investigatii )
Ginseng dimineata 1 fioal.. multa apa plata ziua, cred ca ar schimba mult situatia.

Mariust
tre sda mergi sa te vada la ORL
1. sa rezolvi cu respiratia nazala
2. sa vada daca ai dopuri
3 sa faci o audiograma si o timpanograma
0
16-06-2010, ora 22:19
mariust
Nu este medic/terapeut
mariust
pai akum 9 ani am avut o otita care mia perforat timpanu..dar am tratato.akma sper sa nu fie din nou otita:(.am sa ma duk maine la orl...sper sa nu fie grav:(...multzumesk.mult...
0
17-06-2010, ora 11:30
mariust
Nu este medic/terapeut
mariust
am fost azi la un cabinet ORL si doctorita e in concediu medical si vine pe 28 luna asta:(.ce pot face k sa imi treaca durerea pana atuncea???.
0
17-06-2010, ora 14:11
maria 34
Nu este medic/terapeut
maria 34
va multumsc pt sfaturi o sa incerc sa merg la dr de familie sa imi fac investigatia, inhalatiile asa mi le-a recomandat dr sa fac in orice caz pacat ca nu pot ajunge la cabinet la d-voastra la un consultatie la noi in pitesti e greu sa gasesti un medic sa-i pasa de pacient.eu va multumesc din tot sufletul.
0
17-06-2010, ora 14:36
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
desfunzi bine nasul cu Olynth sau alceva.
incalzesti bine urechea cu saculet cu sare.
Fkamexin pliculete 2 pe zi ca antiinflamator
0
17-06-2010, ora 14:37
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Flamexin
0
22-06-2010, ora 12:34
maria 34
Nu este medic/terapeut
maria 34
dl dr nu am ajuns la medicul de fam dar am luat ginseg si am continuat si cu ampicilina nu am mai pus nici picaturi nici nu am mai facut hinhalati in orice caz ma simt mai bn nu mai am nici durerile de cap asa cum le aveam s-au mai rarit dar mai am o intrebare sa fie vreo anemie ? va multumesc o zi buna in continuare
0
23-06-2010, ora 10:37
mariust
Nu este medic/terapeut
mariust
AM revenit.am fost din nou la orl..iar knd am ajuns la spital la orl.am aflat ca clinica orl sa desfintat.si mau trimis la pediatrie sa ma consulte un medic de garda.mam duss la medicul de garda sa ma consulte, si ma intrebat cati ani am si iam spus 17.si a spus ca numai pana la 16 anii se consulta.eu sa ma duc la alt spital pentru adulti.acuma ma lasat durerea de oureche, dar in schimb ma doare capu, in special fruntea, o durere care mi se lasa in arcadele de la ochii.mentionez k am o rinita alergica.pana cand gasesc un cabinet orl, ce pot lua pentru durere???app sunt din judetul galati.d-voastra stiti vro clinica orl??sau unde ma pot duce???cum pot ajunge la cabinet la dumneavostra???multzumesc mult...
0
23-06-2010, ora 10:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
la pascani.. tre sa vii cu unul din parinti.. ( fiindca NU ai 18 ani)
urci in tren si cobori la Pascani !!!
0744196583.. pentru programare. cu 1 zi inainte de a veni
Flamexin ai luat ? inhalatii la nas ai facut si spalaturi nazale ?
0
23-06-2010, ora 11:33
mariust
Nu este medic/terapeut
mariust
flamexin azi am cumparat de la farmacie.akma sa iau.2 pliculete pe zi...inhalati cu ce sa fac???ce fell de inhalati?
0
23-06-2010, ora 13:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
inhalatii cu ceai de musetel + ulie de eucalipt sau Inhalant..
respiri pe nas aburii aceia... si dupa ce se raceste nasul.. pui ceai in nas si sufli nasul...
0
16-04-2011, ora 15:33
iorguu
Nu este medic/terapeut
iorguu
buna ziua am 53 ani inaltime 170 cm greutate 71 kg tensiune ultima data 13 cu 8 am facut radioscopie cervicala c5 si c6 anul trecut am avut urechea infundata fara sa ma doara am fost la orl si mia facut spalatura si mia zis ca am otita externa acuta bilaterala mia dat picaturi dar in acelasi timp imi suera urechea mia dat tratament betaserc am luat dar degeaba acum iau tanakan si dimineata nu mai aud sueratu in ureche dar dupa apare usor usor cand strang din masele partea dreapta pe moment imi suera mai tare de ce care este cauza
0
16-04-2011, ora 15:44
iorguu
Nu este medic/terapeut
iorguu
am uitat sa va spun am facut audiograma la audionova si mi sa spus ca nu am probleme cu auzu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.