orgasm

28-07-2009
mihaitz@
Nu este medic/terapeut
mihaitz@
Salut, am si eu o problema. defapt nu stiu dak o pot numii problema... mai mult pentru mine este o curiozitate.
Sunt de aproape 1 an cu prietena mea iar in timp ce faceam sex.ea tremura :)... ma gandesc k avea orgasm.
I-am facut si sex oral iar atunci tremura ft tare si la un moment dat imi spunea sa ma opresc. am intrebat-o: de ce ? si nu a vrut sa-mi raspunda deloc. i-am spus sa stea cat mai relaxata.dar degeaba statea ce statea apoi imi spunea sa ma opresc si tot tremura :).oare avea orgasm sau era pe punctul sa aive si ma oprea ea ? va rog sa-mi raspundeti si mie k sunt curios :D.
18 comentarii
0
28-07-2009, ora 18:47
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Nu cred ca te-ar fi oprit daca era vb despre orgasm!!Mai bine discuta cu ea, poate iti spune ceea ce simte si de ce tremura!
0
28-07-2009, ora 18:59
mihaitz@
Nu este medic/terapeut
mihaitz@
pai am intrebat-o dar am uitat sa va spun... i-am spus: de ce ma opresti ? si nu vroia sa-mi raspunda, intr-un final mi-a spus tu ce simti inainte sa-ti dai drumu ? si i-am spus ok si de ce ma opresti. nu trebuie sa-ti fie frica de nimic.nu prea a vrut sa vorbeasca nu o inteleg de ce. am s-o mai intreb.
0
28-07-2009, ora 19:12
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
cati ani are prietena ta? Poate nu e pregatita psihic pentru orgasm. daca e mai micuta ii e greu sa il spuorte pt ca senzatia este tare, a fost asemenat cu o usoara criza de epilepsie.
asta e o varianta de raspuns, alta ar fi ca are o problema de sanatate mai serioasa, poate nervoasa, poate la inima. ar trebui sa ii spui ca e spre binele ei sa spuna ce simte ca sa o poata ajuta un medic.
Parerea mea este ca trebuie sa mai astepte pana va fi suficient de matura sa suporte orgasmul!
Numai bine
0
28-07-2009, ora 23:52
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mihaitz: se pare sa lumea de aici nu prea cunoaste femeile...
Exista femei care ating un stadiu de excitare atat de puternic incat sunt exictati si nervi care nu au deaface prea mult cu sexul si cu placerea. Prietena ta face parte din acest soi de femei, destul de rare si tremuratul nu este controlabil la fel ca si femeile care au orgasme cu expulzare de lichide.
Am avut candva si eu o prietena care nu tremura, dar pt. care exicitarea devenea atat de puternica incat trebuia sa se opreasca ca ar fi luat-o razna. Asta se intampla cateodata pana si la o singura atingere !
Prietena ta, stiind ca este un stadiu un pic iesit din comun nu are curajul sa-ti marturiseasca ce are de teama sa nu o crezi anormala. De aceea si tacerea. Daca ii acorrzi intelegelere si ai bun simt, probabil ca iti va spune si va deveni mai relaxata cu privire la acest lucru.
Acest lucru nu este defapt nenormal daca nu impiedica prea mult un act sexual normal si arata doar o excitabilitate foarte marita de care in general barbatii se bucura.

Poate sa fie cu orgasm sau fara, banuiesc ca in acest caz este fara orgasm caci apare in general inainte de orgasm, poate chiar impiedicand orgasmul propriuzis.
Pe plan fiziologic senzatiile erotice sunt transmise la alti nervi in loc de nervii care au rolul de a simti placerea si asta inseamana o mica dereglare, cauzata in general de o fire f. excitabila.

In caz ca acest tremurat ii impiedica un act sexual normal trebuie sa-i spui intr-un mod adecvat ca ea se poate reduce f. mult sau chiar vindeca complet cu ajutorul homeopatiei, stiinta medicala care cunoaste acest simptom. Poate consulta un medic homeopat.
0
28-07-2009, ora 23:58
mihaitz@
Nu este medic/terapeut
mihaitz@
prietena mea are 16 ani :).are niste probleme la inima dar nu am stiut k ar fi si asta o problema... si am mai auzit k orgasmul este asemanator cu o criza de epilepsie. dar in fine nush ce sa zic. pana acum am facut-o normal.iar akm am incercat sexul oral :) sa vad cum este si ei i-a placut sunt convins, dar de asta nu stiam de ce ma oprea. am sa vb mai mlt cu ea. iti multumesc mult scarface pentru ce mi-ai scris.
0
29-07-2009, ora 00:19
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Mda, bine ca le stii tu pe toate mai scarface!!Tocmai ce-am uitat ca tu poti vedea si vindeca totul cu doar 2 granule de-ale tale!!!Mai degraba problema la inima o face sa tremure asa, avand in vedere ca orgasmul reprezinta culmea excitatiei sexuale, cand muschii, care se contracta in timpul actului sexual, se relaxeaza si dau nastere unor senzatii placute, care reverbereaza in intregulcorp.In timpul orgasmului, bataile inimii se accelereaza, tensiunea sanguina creste, muschii pelvieni incep sa se contracte ritmic si un val de endorfine se elibereaza in tot corpul si dau nastere unei senzatii generale placute.Femeia se simte implinita, fericita, relaxata..
mihaitz@ poate reuseste scarface sa rezolve problema..Sa ma anunti si pe mine neaparat!! ;))))))))))))))))
0
29-07-2009, ora 00:27
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
App, scarface sau gica-contra, ca nici nu stiu cum sa te mai numesc...daca nu ti-ai dat seama pana acum, in acest topic partea masculina este formata din mihaitz@ si inaltimea/maria voastra!!
0
29-07-2009, ora 00:33
mihaitz@
Nu este medic/terapeut
mihaitz@
Nu va certati k nu are rost :). am vb cu prietena mea si mi-a spus k nu a vrut sa continue pentru k tremura nu k nu i-ar fi placut sau ar fi simtit ceva aiurea.a mai avut orgasm dar nu clitoridian. eu stiam k acest tip de orgasm este mai important decat cel vaginal.si cum am mai spus are probleme la inima suflu sistolic parca sau ceva de genul.dar akm nu stiu este ceva rau dak are asa ceva ? adica nu poate ajunge niciodata la orgasm clitoridian ? se poate intampla ceva rau ? :|
0
29-07-2009, ora 00:34
mihaitz@
Nu este medic/terapeut
mihaitz@
am vrut sa scriu mai puternic nu important :) la tipul de orgasm
0
29-07-2009, ora 00:46
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Suflul sistolic sau suflul cardiac este un zgomot care se aude cu stetoscopul in afara de zgomotele cardiace.El poate fi functional, atunci cand nu exista o leziune la nivelul cordului, sau poate fi organic.Cel functional nu prezinta nici un fel de probleme!Prietena ta a consultat un medic cardiolog?
0
29-07-2009, ora 00:53
mihaitz@
Nu este medic/terapeut
mihaitz@
da... din cate stiu eu se duce in feicare luna la control :).nu stiu ce fel de suflu sistolic are.dar reprezinta vre-un risc ?
0
29-07-2009, ora 00:57
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Suflul poate sa nu aiba semnificatie patologica sau poate indica o boala de inima.Asta numai ea poate sa stie si medicul ei bineinteles, si mai bine te-ai interesa mai detaliat despre aceasta problema, sa nu ai vreo surpriza neplacuta in timpul actului sexual!
Daca merge atat de des la control, inseamna ca este ceva ce trebuie urmarit!
0
29-07-2009, ora 00:58
mihaitz@
Nu este medic/terapeut
mihaitz@
merge mai mult ca are pietre la rinichi.
0
29-07-2009, ora 01:03
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Ma refeream la cardiolog, daca merge atat de des!!!
0
29-07-2009, ora 01:10
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Cat despre orgasmul clitoridian...prin stimularea clitorisului se produc orgasme mai intense, iar senzatia incercata este foarte puternica si acest tip de orgasm pune in joc muschii pelvieni si cei abdominali!Daca problema ei la inima nu are semnificatie patologica, atunci nu este o problema in avea orgasm, fie el vaginal sau clitoridian!Sa ma contrazica scarface, ca este as in asa ceva! ;)))))))))))))) Poate gresesc eu si stie el mai bine! :D
0
29-07-2009, ora 09:57
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca spuneai de la inceput ca are problema de inima era altceva...
Insa cazul prezentat de tine apar si la femei supraexcitabile...
0
09-08-2009, ora 00:45
Alexutzu16
Nu este medic/terapeut
Alexutzu16
cam la primele 3 acte sexuale si eu am observat k prietena mea tremura si imi spunea sa ma opresc ca nu mai poate. am vb q ea si nu putea sa-mi dea un raspunsuns concret dc reactioneaza asa.. decat faptul k o durea f tare si nu se putea abtine din tremurat. probabil nu este pregatita psihic pt acest lucru ;)... incearca sa vb q ea cat mai deschis... incearca sa o faci sa aiba incredere si sa se simta in siguranta langa tine. daca nu este acesta motivul inseamna k acel uflu sistolic ar putea-o afecta intr-un fel :-??
0
10-08-2009, ora 19:35
andreea17ani
Nu este medic/terapeut
andreea17ani
si eu faceam la fel cu prietenul meu cand eram pe punctul de a avea orgasm ii spuneam sa se opreasca !! nu avusesem primul orgasm apoi s-a mai intamplat sa ii zic sa se opreasca de cateva ori pana cand i-am zis sa se opreasca si nu s-a oprit atunci am avut primul orgasm !! a fost ft misto!! nu imi dadeam seama era o placere dar totodata teama de nu a face pipi pe me sau pe el!!!!!! probabil ea nu a avut primul orgasm si nu isi da seama ce inseamna sau ce simte !!!!!! sfat NU TE MAI OPRI!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de orgasme
  •